Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ilyenkor el kell menni pótvizs...

Ilyenkor el kell menni pótvizsgára?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy crohn betegségem van és emiatt nem tudtam intenzíven bejárni az iskolába (mostmár szerencsére visszaszorult már 1 hónapja nem jött ki) azonban elég rosszak lettek a jegyeim (2-es 3-as) és matematikából megbuktam. Úgy döntöttem,hogy évet ismételek mert nem vagyok megelégedve ezekkel a jegyekkel, viszont mivel matekból megbuktam és ha tovább akarnék menni akkor mindenképp el kellene menni pótvizsgázni. Viszont ha évet ismételek akkor is el kell mennem megírni? Van valami értelme?

2015. júl. 24. 22:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha évet akarsz ismételni akkor nem kötelező megjelenned, a tanárok meg fogják érteni, hogy te majd tovább szeretnél tanulni később. Te meg ne szomorkodj, egy év csúszás nem a világ vége :)
2015. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Tom Benko ***** válasza:
49%
? Ezt most nem sikerült értelmeznem. Azért akarsz évet ismételni, mert rosszak a jegyeid?
2015. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1. Köszi a választ megy a zöld. :)


2. Azért akarok évet ismételni mert nincsen alapom és így jövőre meg fogok bukni sok tantárgyból.

2015. júl. 25. 09:36
 4/16 anonim ***** válasza:
Bárcsak minden diák így gondolkozna! Gratulálok, nagyon bölcs döntés.
2015. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbi vagyok, utóirat:

De szerintem vagy te annyira okos, hogy ilyen gyenge alapokat a jövő tanévben is be tudsz hozni, miközben az új tananyagot tanuljátok. A tanárok biztos segítenek, az ilyen igyekvő diákokat szeretik.

A pótvizsgára inkább menj el, ha kell, írok neked segítséget a felkészüléshez.

2015. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat rengeteget segítettek. :) Biztos,ami biztos elmegyek pótvizsgára. Azt nagyon megköszönném ha tudnál írni pár sort a felkészüléssel kapcsolatban. (Persze csak ha nem vesz el sokat az idődből) :)
2015. júl. 25. 16:34
 7/16 anonim ***** válasza:

#2: igen, ugyanis nem mindenkinek a kegyelemkettes az életcélja. Van, aki nem csak azért jár iskolába, hogy "letudja a kötelezőt", hanem azért, mert akar is majd valamit kezdeni az agyával.

Ha pedig valakinek kimarad az év nagy része, lehet, hogy meg tudja írni kettes-hármasra a pótvizsgát, de rendesen az anyagot nem fogja tudni elsajátítani. A következő évben pedig hiányozni fog az, ami most kimaradt.

2015. júl. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy most melyik osztályba is jársz... ha érettségi következik a következő évben, akkor több problémát jelentene ez a gyenge év.


Én azt mondom, hogy próbáld meg bári áron megcsinálni a pótvizsgát. Az osztályismétlés nem a legjobb dolog és azt sem tudhatod, hogy a későbbi években nem lesz megint ilyen probléma, és akkor már nem egy évet ismételnél...

Ezek a jegyek semmit sem számítanak és a következő évben bőven be lehet hozni egy ilyen lemaradást. Ha pedig a jegyek zavarnak, akkor koncentrálj az érettségire és ott mutasd meg, hogy kitűnő is tudsz lenni...

2015. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Tom Benko ***** válasza:
@7: Nem is a kegyelemkettesre gondoltam. Sokkal inkább arra, hogy ha sok a mulasztása, és így is össze tudta hozni a kötelező minimumot, akkor valószínűleg éppen eléggé tud mit kezdeni az agyával ahhoz, hogy a kimaradást pótolni tudja. De persze ha nagyon akar, hát ismételjen évet.
2015. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az év elején ráhajtasz, és elhatározod, hogy te leszel az osztályban a legjobb, akkor a többiek csak lesni fognak, és az eddigi élharcosok zavarba jönnek, te pedig mindig előttük fogsz járni egy lépéssel. Csak döntsd el ezt magadban!
2015. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!