Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elmeletben lehet vegtelen a...

Elmeletben lehet vegtelen a sebesseg? Azaz gyorsulhatunk a vegtelenig?

Figyelt kérdés

Lehet hogy buta kerdes de akit idaig kerdeztem 4 szem kozt nem tudtak ra valaszt adni....


En ugy gondolom hogy lehet elmeletben a vegtelensegig gyorsulni.

Mert:

Ugye mindenki jatszott mar lezerrel. Es ha pl a lezertol kb 3m-re vilagitasz egy fallra (lezer pont sebessege legyen mondjuk 1m/s) akkor azt meg tudjuk kovetni szabad szemmel.

De ha ez a fal mar 200km-re van tolunk es ugyan olyan sebesseggel mozgatjuk a lezert mint amikor a fal 3m-re volt tolunk akkor a 200km-re levo falon a lezer pont sokkal gyorsabban fog mozogni.


Nos tehat ha mar letezik vegtelen akkor a falat is vegtelen tavolsagra tudjuk vinni a lezertol.

Es ha minel tavolabb van a lezertol a fal akkor annal gyorsabban fogy mozogni a pont a falon.

Tehat ha a falat mindig tavolabb viszem a vegtelenben akkor a lezer pont sebessege is vegtelen lehet a falon.


(Ez csak elmelet es tudom hogy a feny az halvanyodhat, torzulhat az urben a gravitaciok okozta hatasok miatt)

De ezektol elrugaszkodva szerintetek lehetseges?



2015. aug. 15. 21:05
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
19 Én is tudom mit ír a relativitás elmélete de te meg szó szerint is érted hogy nő a tömege.
2015. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!