Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy jott letre a vilagegyetem?

Hogy jott letre a vilagegyetem?

Figyelt kérdés

Ha veletlenul jott letre akkor azt nem allithatjuk hogy nem letezik veletlen.

De ha teremtve lett akkor a "teremtot"ki teremtette? Elvegre mindennek kell oka lenni mert veletlenul semmi nem tortenhet.



2015. aug. 16. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A tudomány jelenlegi álláspontja szerint az Ősrobbanás hozta létre.
2015. aug. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez idaig jo de annak is letre kellett jonnie valahogyan
2015. aug. 16. 09:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Minek?
2015. aug. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az osrobbanasnak is valahogy letre kellett jojjon.


Elvegre nem fog a szobad kozepen a levegoben robbani valami.

Mindennek kell lennie egy kivalto oknak

2015. aug. 16. 09:13
 5/12 anonim ***** válasza:

lehet h magától jött, létre akár a semmiből is.

lehet mindig is volt

lehet már volt több ősrobbanás is.

nem mindennek kell okának lennie, vagy ha van is nem fogjuk megismerni valószínűleg.

2015. aug. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Három lehetőséget látok:

- van a világegyetemben (vagy azon "túl", vagy valahol) egy ős-okozó, ősforrás, ami/aki definíciószerűen okozatlan, önmagától létező

- az ok-okozati láncolatnak nincs kezdete, végtelen hosszú ideje tart

- valamikor a világegyetem történetében oksági hurok jön létre. A jelenség okozza B-t, aztán B okozza C-t, végül pedig C okozza A-t. Ehhez időutazás kell.

2015. aug. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Magyaran az ember mindig is talalgatni fog efelol
2015. aug. 16. 15:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy mindig is létezett, soha nem jött létre.
2015. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ozmium42 ***** válasza:

Soha nem volt rá példa, hogy a semmiből létrejöjjön valami, és arra sem, hogy valami, ami létezett, semmivé váljon. A semmi nem is létezik, így nem is lehet az alanya, célja vagy eredete bárminek. A lét és a nem-lét nem átjárható, nem alternatívái egymásnak. Ennek belátása után arra következtethetünk, hogy a világegyetem mindig is csak formai változásokon eshetett át, vagyis mindig léteznie kellett valamilyen formában.


Az ok-okozatiság rendszere kizárja az első okot. Ennek semmi értelme.


Aminek van értelme, az az ok-okozatiság körkörössége, vagy a fraktál jellegű felépítése. Valamelyiket feltételezni kell, mert a végtelen problémája elkerülhetetlen, és valahogy összhangban kell ezt hozni azzal, hogy a világegyetem nem egy végtelen ideje beállt hőhalál állapotában van, hanem zajlanak az események, mintha csak pár milliárd éve kezdődött volna az egész.

2015. aug. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az ok-okozatiság rendszere kizárja az első okot." - ez csak attól függ, hogyan modellezzük az ok-okozatiság rendszerét.


"a végtelen problémája elkerülhetetlen, és valahogy összhangban kell ezt hozni azzal, hogy a világegyetem nem egy végtelen ideje beállt hőhalál állapotában van, hanem zajlanak az események, mintha csak pár milliárd éve kezdődött volna az egész" - az ok-okozatiság értelmében a fizika törvényeit is okozta valami, és erre a valamire értelemszerűen nem érvényesek a fizika törvényei.

2015. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!