Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudatos környezetvédők, ti...

Tudatos környezetvédők, ti mibe csomagoljátok a tízórait?

Figyelt kérdés
Egy 5 gyerekes család szendvicseinek becsomagolása egy napra iszonyat mennyiségű csomagolóanyagot tesz ki. Olyasmit szeretnék használni, ami újra használható, esetleg mosható vagy legalább a szelektívbe be lehet tenni... Ötletek?

2015. aug. 27. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nejlonzacskó? Miért kell minden nap kidobni, újra és újra fel lehet használni, hetekig...
2015. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
A szalvéta biológiai úton lebomlik viszonylag hamar
2015. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A szalvéta lebomlik, a nejlonzacskót meg az alufóliát pedig nyugodtan lehet akárhányszor használni, amíg el nem szakad. És egy nagyobb zacsiba elfér 4-5 szenyó is.

Régen egyébként kendőbe csomagolva vitték a kenyeret az asszonyok, szóval bármit kipróbálhattok. :D

2015. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Molyember ***** válasza:
Gratula az öt gyerekhez, nem semmi. :)
2015. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én dobozba szoktam tenni. Kiürült fagyisdoboz például mindig van.
2015. aug. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én folpackot használok szendvicsek csomagolásához.


A szalvéta önmagában nem elég szerintem, mert egyrészt összemaszatolhat valamit, ha átázik, másrészt meg kiszáradhat a kenyér/zsemle egy idő után. De ha már belerakod egy nejlontasakba, akkor nem. És ezeket a nejlonokat tényleg nagyon sokáig lehet használni. Vagy léteznek különböző méretű uzsonnás dobozok is, amiket meg még tovább.

2015. aug. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 infomoly válasza:

Az újrahasznált nylonzsacsi tényleg sokáig bírja.


Én áttértem a textil szalvétára. Ráadásul otthonosabb érzés szendvicset enni róla. :-) Anyukám vett a turkálóban 5-6 darabot. De bármilyen maradék anyagból vagy már nem használt lakástextilből is lehet varrni. Esetleg új konyharuhákat használni erre a célra.


Persze a legjobb megoldás egy belül textil, kívül nylon anyagú zsákocska lenne, ami nem szellőzik... Már csak idő kéne, hogy megvarrjam. Majd egyszer... :-)

2015. aug. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

Jók ezek a többször használós ötletek, csak nem felejtsétek el, hogy azokat a csomagolásokat meg kimossátok, elmossátok mosószerrel, azokat meg leeresztitek a csatornába.

Ember legyen a talpán ,aki megmondja, melyik felsorolt megoldás a legkevésbé káros.

És most nem a "szerintem" megmondásokra gondolok, hanem a valódi, adatokkal alátámasztott megmondásra.


Én, személyes véleményemben hiszek abban, hogy a legkisebb kárt újrahasznosított papírszalvétával követem el, abban már legalább kétszer hasznosult a fa, amit utána a szemétből biogáz-fejlesztésre vagy hőerőműben elégetve hasznosítanak, a felhasznált fa előbb-utóbb így is odavész, de legalább "csak" CO2-vel szennyez.

A használt nejlonzacskódat, kajával összekenve nem dobhatod a szelektív műanyaghulladék-gyűjtőkbe. Kommunális vegyesszemétből meg le sem bomlik, nem is hasznosul újra, elégetve meg okádja a károsanyagot.


Mondom, a műanyag doboz is oké, de az elmosása is szennyezés.

2015. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Ha környezettudatos akarsz lenni, akkor


1) Költözz falura

2) Termeld meg az élelmiszered, faanyagod (és az ezekből előállított tárgyak), stb. minél nagyobb részét

3) Kösd le magad a csatornahálózatról, felejtsd el a WC-t, használj budit vagy alomszéket, így a fekáliamentes szennyvizet fel tudod használni öntözésre (főleg ha házilag főzöd magadnak a mosószert, és nincs benne metilparabén meg egyéb csodák)


És még folytathatnám. Ne ilyen lelkiismeret-megnyugtató álmegoldásokkal kábítsd magad.

2015. aug. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én műanyag szendvicses dobozba teszem.
2015. aug. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!