Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kell felirni egyenletbe...

Hogy kell felirni egyenletbe a grafikont es ugy nezz ki hogy 1-rol indulok balra 1-et es 2 fel?

Figyelt kérdés
2015. aug. 28. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Sejtem mire gondolsz, pl.

3x-2=5+y

3x-7=y=f(x)

-7-től indulsz és egyet balra, hármat fel

y-6=x^2+4x+4

y=(x+2)^2+6

ez egy parabola, 6-nál metszi az y-t és attól még balra kettőt kell menned.

2015. aug. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha amire gondolsz az egy egyenes (és indulásnak az x=1, y=0 (1;0)pontból indulsz), akkor

f(x)=-2(x-1)

magyarázat:

f(x)=x origóból induló 1-et jobbra 1-et fel

f(x)=(x-1) itt a -1 jobbra tolja a függvényt 1-el, és 1-et jobbra 1-et fel

f(x)=2(x-1) a 2-szeres szorzó 2xes magasságlépést jelent, tehát 1-el eltolva már a függvény jobbra, és 1-et jobbra 2-t fel

f(x)=-2(x-1) itt a -2 nél - azt csinálja, hogy nem jobbra lépsz, hanem balra, tehát 1-el eltolva már a függvény jobbra, és 1-et balra, 2-t fel

2015. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 é hibás a végén

"y=(x+2)^2+6

ez egy parabola, 6-nál metszi az y-t és attól még balra kettőt kell menned."


Nem 6-nál metszi az y-t, hanem 10-nél, mert

y-tengely metszésnél, x=0, akkor y=(0+2)^2+6 =4+6=10

Mivel a függvényben a +6 az egész függvény tolja felfele 6-tal, és mivel a függvényben levő +2 eltolja balra a függvény 2-vel, így az y tengely metszéshez még 2-t jobbra kell lépni, ahol a függvény az eredeti 6 magasságához még 2^2=4 jön hozzá, ami szintén pont 10.

2015. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

'ez egy parabola, 6-nál metszi az y-t és attól még balra kettőt kell menned'


Már értem mire gondol, de sok parabola metszheti az y-t 6-nál.

Amire te gondoltál az az, hogy a parabola minimuma 6 és y-t 6 nál metszi. A 'parabola minimuma 6' nélkül sok parabola lehetséges.

2015. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja igen, rosszul fogalmaztam, tehát 6-ot megyünk lefelé, 2-t balra. Köszönöm a javítást.
2015. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!