Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Alufóliából és nyomtatási...

Alufóliából és nyomtatási papírból Készítettem sík kondenzátort de nem müködik. Miért? (lent)

Figyelt kérdés

Alufólia lenne a kondenzátor fegyverzete a papír meg a szigetelés.

Az alufóliát szigetelő szalaggal a szélén hozá ragasztottam a papírhoz hogy ne mozduljon el majd az alufóliához hozzá ragasztottam egy-egy blankolt vezetéket.

Mikor meg mértem a feszültséget rajta nem jelzett semmit egy normállis kondenzátorral elentétben pedig ugyan úgy mértem meg mind kettőnél.

Már az építésnél elszurtam valamit vagy valami más oka van annak hogy nem müködött? (ha más az oka akkor mi lehetett?)



2015. szept. 1. 17:40
1 2
 1/20 Gugu Gabor ***** válasza:

Hogy, mivel és milyen, mekkora feszültséget akartál rajta mérni?

Ugye az papír mindkét oldalára került alufólia és véletlenül sem érnek össze?

2015. szept. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

normális kondenzátoron 8V -ot írt ki a mérő

nem érnek össze és mind a 2 oldalon van

2015. szept. 1. 18:01
 3/20 anonim ***** válasza:

Azért, mert nagyon-nagyon kicsi a kapacitása.

Tedd egy áramkörbe, és oszcilloszkóppal mérd ki.

2015. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Egy "normális" kondenzátor fegyverzetének felülete néha több négyzetméter!

Az A4-es papír mérhetetlenül kis kapacitású lehet!

2015. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én úgy emlékeztem hogy a kapacitás nem befolyásolja a feszültséget.


1000 mikro Farados kondenzátor egy-két V-os feszültségről milyen gyorsan töltődik fel? Ha amper mérőt kötnék rá akkor lenne idő rá hogy kijeleze?

2015. szept. 1. 18:41
 6/20 anonim ***** válasza:

1:"normális kondenzátoron 8V -ot írt ki a mérő " Anélkül, hogy feltöltötted volna a kondenzátort? (Gyanus a "mérö" helyes használata.

2: Az alufoliához mivel ragasztottál vezetéket? (Van kontaktus?)

3: Korod? Elöképzettséged?

2015. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"1:"normális kondenzátoron 8V -ot írt ki a mérő " Anélkül, hogy feltöltötted volna a kondenzátort?"

Fel volt töltve.


"(Gyanus a "mérö" helyes használata. "

Volt mérés esetén párhuzamosan amper esetén sorosan kell kötni a mérőt. Vagy nem tudom mire gondolsz.


"Az alufoliához mivel ragasztottál vezetéket? (Van kontaktus?) "

Szigetelőszalaggal. Van kontakt.


"1000 mikro Farados kondenzátor egy-két V-os feszültségről milyen gyorsan töltődik fel? Ha amper mérőt kötnék rá akkor lenne idő rá hogy kijeleze?"?

2015. szept. 1. 20:00
 8/20 anonim ***** válasza:

A leglényegesebb kérdésre: 3: Korod? Elöképzettséged? nem válaszoltál!

Kedves kérdezö! Amig ezt nem tudom, hogyan tudjam, hogy egy teljesen kezdönek, vagy az alapfogalmakkal már tisztában levönek kellene a felvilágositás? (Pl kondenzátor feltöltést is kérdeztél. Használhatok olyan kifejezést, hogy az exponenciális görbe jellegü? Vagy hogyan számold a töltöáramot?)

2015. szept. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Használhatsz akármilyen kifejezést az alapok legalább meg vannak
2015. szept. 1. 21:51
 10/20 anonim ***** válasza:
"Használhatsz akármilyen kifejezést az alapok legalább meg vannak" Igazán sajnálom, de kérdéseid alapján nem hiszem. Bocs!
2015. szept. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!