Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Alufóliából és nyomtatási...

Alufóliából és nyomtatási papírból Készítettem sík kondenzátort de nem müködik. Miért? (lent)

Figyelt kérdés

Alufólia lenne a kondenzátor fegyverzete a papír meg a szigetelés.

Az alufóliát szigetelő szalaggal a szélén hozá ragasztottam a papírhoz hogy ne mozduljon el majd az alufóliához hozzá ragasztottam egy-egy blankolt vezetéket.

Mikor meg mértem a feszültséget rajta nem jelzett semmit egy normállis kondenzátorral elentétben pedig ugyan úgy mértem meg mind kettőnél.

Már az építésnél elszurtam valamit vagy valami más oka van annak hogy nem müködött? (ha más az oka akkor mi lehetett?)



2015. szept. 1. 17:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Ha amper mérőt kötnék rá akkor lenne idő rá hogy kijelezze?"

Hát hogyne. Megfelelő műszerrel. Ez alatt egy egyszerű Deprezt értve. De ne legyen a méréshatár kicsi! A kezdet pillanatának árama az egy egyszerű ceruzaakkunál is 1-3 A körül van.

Viszont utána süsd ki, nehogy elhajítsd. :)

2015. szept. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ellenállást mértél a két fegyverzet közt?


Mert lehet, hogy a papírod a légnedvességtől úgy vezet, hogy a töltésed elment rég a sunyiba.

2015. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

10. Higyj a wc-n ne itt.

11. Kösz.

12. Nem mértem, de majd fogok.

2015. szept. 2. 21:46
 14/20 anonim ***** válasza:

A papír alkalmatlan erre a célra. Próbálkozz műanyag vagy üveglappal. A feszmérőt még feltöltés előtt kösd a fegyverzetekre. Feltöltés során látnod kell hogy nő a fesz, aztán egy konstans értékre beáll.

Ha leveszed a töltőfeszt, akkor viszont szivárgás van és le fog esni a fesz idővel.

Nálad a papíros esetben, ha ezt így leméred, kb. az lesz, hogy zérust fog végig mutatni a voltmérő, mert a papíron át gyakorlatilag nincs kapacitás... Műanyag/üveggel lesz jó.

Ha nem használod akkor meg kösd össze a kondenzátor fegyverzeteit. Ha sorosan kapcsolsz több kondenzátort, akkor meg egyesével kell mindet így kisütni, különben megrázó élményben lehet részed...

2015. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Kösz.

Mit csinál pontosan a papír hogy azzal nem müködik?

2015. szept. 4. 18:57
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Wadmalac írta, hogy a papír nedvszívó, a nedvességtől vezető lesz, a vezetés meg a kondi halála. :)

Amúgy a papír dielektromos állandót tekintve elég oké (több műanyagnál okébb), de nem magában, hanem pld olajjal átitatva.

Ezen felül a papír lehet sokkal vastagabb, mint egy műanyagfólia, a kapac meg ugye a vastagsággal fordítva aránylik.

2015. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Kösz
2015. szept. 4. 22:17
 18/20 Wadmalac ***** válasza:
Éppen azért jöttem vissza, hogy szóljak, itasd át a papírt olajjal, de Sztrogoff gyorsabb volt, THX. :)
2015. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha egy új (tehát hibátlan) gyári, szintén csak néhány vagy néhány 100 pF kapacitású kerámiakondit töltesz fel az említett 8 V-ra, a feltöltése után annál sem tudsz feszültséget mérni például egy multiméterrel. Ennek két oka is lehet:

1. A multiméter belső ellenállása már a mérés megkezdésének pillanatában kisüti. 8-9 V-nál és ilyen kis kapacitásnál nagyon kicsi energia tárolódik benne.

2. A kis kapacitású és kis feszültségre töltött kondiban lévő nagyon kicsi energia akár önmagától is azonnal kisül. Például a dielektrikum adott minősége miatt.

---

Ha például egy 1000 uF-osat töltesz fel 8-9 V-ra, annál is fokozatos feszültségcsökkenést mérhetsz a fenti két ok miatt. De leginkább az 1. ok miatt, mert az elektrolitkondik nagyon sokáig képesek megtartani töltöttségüket.

2015. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. szept. 28. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!