Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a rosszabb : a világ egy...

Mi a rosszabb : a világ egy szimuláció vagy egy hologram?

Figyelt kérdés

Amióta a modern eszközökkel képesek vagyunk fejlett kvantumfizikai kísérletek elvégzésére, rá kellett döbbennünk valami nem stimmel a materiális világgal. Konkrétan, hogy nem anyagból van és nem valódi illetve nem ez a teljes valóság, amit látunk.


Végülis Socratesnek lett igaza, aki szerint egy valamit tudunk csak, mégpedig azt, hogy semmit sem tudunk.


Ugyanis az empírikus fizika nem a materializmust támasztja alá, sőt nem tudjuk, hogy amit mi annak ismerünk az egy hologram vagy csupán egy számítógépes szimuláció.


Számodra, mint elvileg valamilyen szinten természettudományokon gondolkodó és azon nyugvó világképednek melyik verzió a rosszabb és miért? Mikor esnél jobban hasra :D ?



2015. szept. 17. 20:24
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
90%
Én tegnap a Pride-on táncoltam, ölelgettem a fiúkat, Kvantumzoli is ott volt, együtt riszáltuk a zenére
2018. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Mi a rosszabb : a világ egy szimuláció vagy egy hologram?
2021. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
vagy az hogy minden héten kiemeled a kérdést.
2021. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 Wadmalac ***** válasza:
Kell neki a kiemelés, mint drogosnak a napi belövés.
2021. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Ezt nem birom végigolvasni. Wadmalac és Mojjo értenek a fizikához. Őket olvassátok.:) Szerintem ők is hülyeségnek tartják a kérdést, de a kérdezővel biztosan van valami bibi:) Illetve nem a kérdés hülyeség, hanem ahogy el van mondva.
2021. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 Wadmalac ***** válasza:
76%

Mojjo ért hozzá, én csak ugatom.

:)

De van olyan mértékű hülyeség, hogy nem kell profnak lenni, hogy lássam a bibit.


Úgymond nem kell cukrásznak lenni, hogy észrevegyem, hogy a habos krémesbe nem való a kutyakréta.

2021. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 Mojjo ***** válasza:
100%
Mojjo ugyan tanult fizikusnak, még valamikor a trójai háború idején, de végül azt a szakot sosem fejezte be, szóval ő sem szakember. Szerencsére vannak igazi szakemberek is itt a GYK-n - egy legalábbis biztosan -, csak sajnos anonim névvel.
2021. febr. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!