Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 23 évesen még kezdhetek...

23 évesen még kezdhetek tudományos karrierbe úgy, hogy csak most kezdek belemélyedni egy területbe?

Figyelt kérdés

Leginkább úgy határoznám meg magam, hogy olyan jó képességű srác vagyok, aki a középiskolai évei alatt kissé "hibernálódott". Mindenből hoztam egy jó szintet (szinte mindenből ötös voltam), csak magánéleti dolgokon való rágódás meg szorongás miatt nem nagyon feküdtem rá a karrierépítésre.


Felvettek egy világszínvonalú egyetemre külföldön, de betegség miatt ott kellett hagynom, haza kellett jönnöm. Jelenleg egy olyan szakot végzek, ami piacképes végzettséget ad, de egyáltalán nem szeretem. Ezért mellette vendéghallgatóként bejárok máshova is, ami jobban érdekel.


Úgy érzem, megvan bennem a lehetőség, hogy kutató, egy szakterület kiválósága legyek, csak eddig volt valami fal, ami ezt megakadályozta. Ha most, ezekkel a képességekkel hozzákezdek, lehet még belőlem valami? Sok korombelit ismerek, akik már nagyon komoly eredményeket értek el és sokkal előrébb vannak ilyen téren, mint én, ezért bizonytalanodtam el. Lépten-nyomon úgy érzem, hogy rengeteg ziccert kihagytam, rengeteg olyan lehetőség mellett mentem el, amit mintha rám szabtak volna. Pl. egyik általános iskolai tanárom ajánlgatta, hogy jelentkezzek az ország egyik legjobb gimijébe, de a szüleim nem nagyon akarták, mert az "versenyistálló" és féltek, hogy nem fogom bírni. Ilyen és ehhez hasonló okok miatt maradtam le, úgy érzem. Nem hittem eléggé magamban. Ezenkívül nagyon sok mindent akartam, és nem tudtam eldönteni, mibe érdemes a leginkább energiát fektetni, így végül kissé két szék között kötöttem ki. A legnagyobb eredményem, amit fel tudok mutatni egy országos OKTV-döntő és a felvétel az említett egyetemre.


2015. okt. 20. 00:07
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Elég nehéz így, hogy 5-en hatfélét írtok... a kutatás teljes embert kíván; kutatni lehet egyetem mellett is; kutatni csak nyugdíjasként lehet; kutatni csak következő életben lehet, mert már 5 évesen el kellett volna kezdenem; 30 évesen is elkezdhetem... Leegyszerűsíteném a kérdést: van itt olyan, aki ténylegesen kutató?
2015. okt. 27. 11:47
 22/25 anonim ***** válasza:

Látod kérdező, azért van ilyen sok különböző válasz, mert megoszlanak a vélemények. Nyílván mindenki hajtja a maga igazát, persze jogosan.

Csak tőled függ, hogy mi lesz veled.

2015. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Csak tőlem függne? Tehát nincsenek külső korlátok? Szeretném tudni, mit várhatok el reálisan magammal szemben, illetve az élettől.
2015. okt. 28. 11:56
 24/25 anonim ***** válasza:
A kutatás megszállottaknak való, aki megy pl .terepre akkor is, ha esik, akkor is, ha fagy, aki a laborban képes tölteni az éjszakát, mert izgalmas problémát próbál megoldani stb. Ha nem vagy elköltelezett egy tudományterület vagy egy bizonyos téma iránt, ha nem tudsz fanatikus lenni, akkor ugyan kutathatsz, de nem leszel valódi kutató.
2015. okt. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam a 18-as hozzászólást is. Annyi jutott még eszembe ezekkel a mondataiddal kapcsolatban:


"Attól félek, hogy nem hozom ki magamból a maximumot, amit csak lehet. A 110%-ot. Hogy majd úgy tekintek vissza az életemre, hogy lehettem volna akármi, csak mindenféle mondvacsinált indok miatt nem lettem. "


Hogy persze, hozz ki magadból minél többet, de érdemes lenne elgondolkodni azon is, hogy megéri-e végiggürcölni az egész (vagy legalábbis nyugdíjas korodig tartó szakaszát az) életednek azért, hogy majd idős korodban, -amit lehet meg sem érsz-, úgy gondold, hogy jól tetted. Inkább a jelenben próbálj meg boldog lenni, és lehet elég lesz a 90%-ot is kihoznod magadból a 110% helyett, és így több időd marad pihenni, és kikapcsolódni, ami a teljes értékű élethez ugyanúgy hozzá tartozik.

2015. nov. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!