Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy vágta le a vonat Teller...

Hogy vágta le a vonat Teller Ede lábát?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, akkor nem szállt le időben, ezért leugrott a továbbmenő vonatról, akkor esett alá, és vágta le a lábát. Na, de ha elfele ugrok a vonatról, hogy tudok alá esni? Sehogy sem fér a fejembe. Kipróbálni meg nyílván nem tudom.

2015. okt. 23. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ami Tellert illeti: villamosbalesete volt, s nem a lábát vágta le, hanem csak a lábfejének egy részét. Nem végeztem tanulmányt ez ügyben, de a leugrást honnan veszed? Onnan ahonnan a vonatot is?


A kérdés lényegi részére a feleletet egy itteni válaszból másolom:


2. Ha előre ugrik ki, akkor miért ne lenne sebessége? Sőt, a kezdősebessége a vonaténál nagyobb. V1 a vonat sebessége, az ember V2 sebességgel rugaszkodik el előre, akkor az ember sebessége V1+V2 lesz kezdetben. Ám: az előre száguldó embert lassítja a légellenállás, a gravitáció pedig lefelé gyorsítja, úgyhogy szépen lepottyan a sínre, elesik, összetöri magát és a vonat is átmegy rajta.

3. Ha hátrafelé ugrik le, akkor kedvezőbb a helyzet, mert ilyen kor az ember V2 sebességének iránya ellentétes a vonat V1 sebességének irányával, tehát az ember sebessége V1-V2 lesz. Ha a vonat lassan megy, és az ember képes pont ekkora sebességgel hátrafelé leugrani, akkor egy pillanatra "megáll" a levegőben, majd a gravitációnak engedelmeskedve lehuppan a sínre függőlegesen.

2015. okt. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ment már el melletted kamion? na az a menetszél akkor is ott van
2015. okt. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 2.Igen, de feltételezem, hogy oldalra ugrott le, tehát a két sebesség függetlenül fejti ki egymás hatását, és ferdén előre távolodott el a villamostól. Ha hátrafele ugrott, akkor sehogy sem vághatta le a lábfejét, az fizikailag lehetetlen.


Valószínüleg elesett, bukfencezett párat és akkor került alá a lába szerencsétlen módon, máshogy el sem tudom képzelni. A mythbuster utánajárhatna neki.


Amúgy régen hallottam a történetet, csak most jutott eszembe, már akkor se fért a fejembe sehogy. Villamos vagy vonat, majdnem ugyanaz. Persze a vonatot inkább megérteném, mert az gyorsan megy, na de a villamos?

2015. okt. 23. 13:08
 4/5 A kérdező kommentje:
#1 3. Ez jól hangzik, majd ki kell próbálnom.
2015. okt. 23. 13:09
 5/5 A kérdező kommentje:
#1 1. Az előre ugrás eszembe se jutott. Azért az atombomba atyjánál többet vár el az ember, de ki tudja?
2015. okt. 23. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!