Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minden középkori királyunk...

Minden középkori királyunk nagyképű, akaratos, durva ember volt? Vagyis annak tűnne jelen korban? Csak így lehetett azidőtájt érvényesülni uralkodóként?

Figyelt kérdés
amiket olvasni mik mentek, mégha fele is igaz, saját testvérükkel, apjukkal folytattak háborúkat, ki tudja milyen merényleteket szőttek hatalomvágyó hecegek is hatalmas vagyonokkal hogy trónja kerüljenek, erős vallási befolyás ide vagy oda elég kemény évszázadok voltak. persze lehet most is ugyanez megy a felső körökben csak nem ilyen nyilvánosan, de elgondolkodtam, milyen személyiségű embert kívánt ez meg
2015. okt. 30. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igy van! Mintha csak ma történne!!!!!!!!!!!
2015. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy elég rendesen állatok voltak, de ezt akkor másképp nem is lehetett.

Egy ilyen Merkel fél óra után bedobná a törölközőt.

2015. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják feudális anarchiának. Amúgy aki kicsit járatosabb a történelemben (itt most tényleg szó szerint értem a kicsit), az meglepődhet, hogy itt a Magyar Királyságban milyen hihetetlenül NAGY volt a stabilitás a többi nyugati államhoz képest. A királyság elején és az Árpád kor végén volt egy kis fejetlenség, de amúgy a királyi hatalom sokkal erősebb volt mint a legtöbb országban.

A francia királyok például sokáig kizárólag Párizs környékén tudtak uralkodni. Egységes német királyság csak névileg létezett, Itália dettó teljesen megosztott volt, Lengyelországban is hamar szétesett a királyi hatalom, Anglia történelme szintén tele van polgárháborúkkal.

2015. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyesfajta személyiségelemzés nem történt, úgyhogy nem tudjuk. Határozottság viszont kell, ami időnként tűnhet akár akaratosságnak, durvaságnak is.
2015. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egy más világ volt. Egyrészt az "emberi egyenlőség" hamis eszméje még sehol nem volt. Másrészt az életben boldogulni akkor egyszerűbb de nehezebb volt, ma az élet könnyű de bonyolult. Tehát nem csak az uralkodók voltak ilyenek. A középkori ember elszörnyedne azon, hogy mi milyen tehetetlen, gyáva, teddide-teddoda emberek vagyunk.
2015. okt. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!