Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gravitációról milyen összees...

A gravitációról milyen összeesküvés elmélet kering?

Figyelt kérdés
Állítólag nem létezik vagy vmi... miért, akkor mi van helyette? (nem vagyok konteóhívő, csak nem tudom)
2015. nov. 1. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Arról szerintem nem nagyon van :D
2015. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Állítólag" a tömegvonzási erő nem létezik, így az azt közvetítő részecskét (gravitont) sem kell keresnünk.

Ehelyett azt kell elképzelnünk, hogy egy test a tömegétől függő mértékben meghajlítja, elgörbíti maga körül a három dimenziós teret. /Einstein/

[link]

2015. nov. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2:

Ez nem csak állítólag van így, ugyanis a relativitáselméletet másodpercenként több milliárd kísérlet igazolja.


A graviton kérdése igen érzékeny pont. Sokan mondják (inkább a tájékozott laikusok), hogy nem létezik, de ez egy meglehetősen avítt szemlélet.


Ha az elemi részecskék gravitációs kölcsönhatását gravitonok kicserélődéseként értelmezzük, akkor az így bevezetett elmélet tudni fogja a diffeomorfizmus invarianciát (ami lényegében az általános relativitáselmélet). Némi tudással ki lehet számolni (E-Hilbert hatás sorfejtése stb.), hogy a graviton már tud az általános relativitáselmélet teljes diffeomorfizmus szimmetriájáról, ezért volt anno csábító bevezetni a graviton képet.


Nem értem miért írtad a kommentedet, vagy hogy tulajdonképpen mire szerettél volna reflektálni. Hogy szerinted az áltrel összeesküvéselmélet, vagy a graviton kép az? Nem tudom hogy a wikipédiából idéztél-e, de a wikipédiát nem szabad forrásnak tekinteni.

2015. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!