Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szeretnék alapokat megtanulni...

Szeretnék alapokat megtanulni latinul tudtok linkelni olyan oldalt, ahol tudnék? Mert én keresgettem, de csak fordítókat adott ki.

Figyelt kérdés

2015. nov. 5. 15:55
 1/2 anonim válasza:
Ötödik éve tanulom a nyelvet. Oldalt nem tudok így hirtelen, de kezd az igerakgozással és a főnév eseteivel. Aztán különböző leckék, olvasmányok latin nyelvvel, amik a római történelemhez kapcsolódnak, szavakkal, szótári alakokkal együtt.
2015. nov. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BlackHand ***** válasza:

Olyan konkrét, mindent szépen elmagyarázós oldalt nem ismerek, viszont van egy nagyon szép összefoglaló blog, a

"Latin - oarasztoknak", keress rá a google-ben, az jó kis nyelvtani összefoglalást ad.

.DOC formában letölthető egy könyv, ami inkább gyakorlókönyv, kevés magyarázattal, de nekem nagyon sokat segített, dr. Magyar László: Játszva latinul.

[link]


Ami viszont leginkább segíthet, az Nagy-Kováts-Péter: Latin nyelvtan c. könyve, de az szerintem nem található online verzióban.

2015. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!