Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberi test felépítése a...

Az emberi test felépítése a cáfolata Isten létezésének?

Figyelt kérdés

A keresztények gyakran hozzák fel Isten létezése mellett érvként a testünk összetettségét, illetve annak működését.


Az emberi test pedig valójában inkább cáfolata a mindent tudó és jószándékú Istennek: több olyan megoldás is található benne, ami egyértelműen nem tervezett, irracionális, érthetetlen, egyenesen rossz. A teljesség igénye nélkül:

- A légcső és a nyelőcső találkoznak. Ennek semmi haszna nincs, de lehetővé teszi az étel félrenyelése általi megfulladást.

- A vakbélnek semmi gyakorlati haszna nincs (korábban volt, de visszafejlődött), viszont a begyulladásának szövődményei halálosak lehetnek.

- A férfiaknál a húgycső átmegy a prosztatán, ez okozza az időskori vizelési panaszokat.

- A nőknél a medence kialakítása kifejezetten nehézzé teszi a szülést.


Szóval három eset lehetséges. Isten:

- Nem tudta, hogy a művének a gyakorlati működésében milyen nehézségeket okoznak egyes tervezési sajátosságok, és kiengedte a műhelyéből a hibásan elkészített művet, amit ő tökéletesnek hitt. Tehát nem mindentudó.

- Tudta, hogy ezek a tervezési sajátosságok rengeteg szenvedést fognak okozni rengeteg embernek, teljesen fölöslegesen. De nem érdekelte, vagy szándékosan tette ezeket bele. Tehát nem jó.

- Nem létezik és/vagy semmi köze nincs az egészhez.


Én személy szerint a harmadikban hiszek.

Keresztények, meg tudtok cáfolni?



2014. nov. 4. 20:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
12%

Ez legfeljebb az intelligens tervezettséget cáfolja.

Egyébként: ha a lélek nem romlott volna meg, akkor ezek az evolúció eredményeként létrejött tervezési hibák egyáltalán nem lennének zavaróak, mert nem lenne betegség a lélek oltalma miatt.


Plusz egy az intelligens tervezés ellen a nervus recurrens, ami a bolygóideg egyik ága, és a gégét idegzi be egy nagy kerülővel.

2014. nov. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
38%

Nem keresztény vagyok, de hadd válaszoljak:


Az emberi agy annyira korlátozott, kicsiny, hogy még a világ működésének is csak elenyésző töredékét ismerjük.


Ezek után hogyan bírálhatjuk felül Istent, aki messze felette áll mindennek? Csak azért, mert a mi csökött agyunkkal valamit nem értünk, vagy nem tudunk elképzelni, még messze nem elég Isten cáfolatához.


Az ősrobbanás elismert tény.

Csak tervezett robbanásból jöhet létre egy ilyen tökéletes világ.

2014. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
Nem kell a dolgot leszűkíteni az emberre. A lényeg az élet, mint olyan, kialakulása, ahol van önszerveződés, reprodukció, meg tulajdonságok átörökítése.
2014. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
Engem csak az ingerel fel, hogy pénzt kérnek a vakbél műtétért.
2014. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
13%

A Jóisten válasza:

Olyan szépek vagytok, gyönyörködöm gyermekeimben.

Hajh,tetszettek volna nem bűnbe esni, ezért csorog könnyem az fehér szakállamra.

2014. nov. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
54%

A legcso-nyelocso talalkozasa biztositja, hogy tudjunk szajon is levegot venni, igy tobb levegot szivjunk be, mint amit a kisebb ornyilason lehet.. meg ha az eldugul, akkor se fulladjunk meg.

Hugycso prosztatan valo atmenete termeszetes, mert a posztata valadeknek keveredni kell a spermaval. Megis hol mashol talakozzon a 3 dolog egyszerre?

A noknel miert is teszi nehezze a szulest a medence kialakitasa?


Tehat, mint intelligens leny, oszd meg velem a szerinted hatekonyabb tervezeset ennek a harom dolognak.


A vakbelrol nem nyilatkozok, mert ha folosleges lenne, mar nem lenne - inkabb az a pontos megfoglalmazas, hogy nelkule is lehet elni.


Tehat, a labda a te terfeleden van. Kerlek, tervezz, mint letezo, intelligens leny, egy jobb emberi testet. Olyat, amibe nem lehet belekotni olyan modon, mint ahogy most te tetted.

2014. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 sandor76 ***** válasza:
27%

Ilyen hatalmas inteligenciaju embert meg nem lattam ,mint te kedves kerdezo.

A gondolkodo kepesseget egyszeruen fantasztikus.

Ahogy pedig fuzod a szalakat ,mint egy pok.

Szerintem ,te higgy a harmadik valaszodban lehetosegkent,nekem mindenkepp jobb lessz.

2014. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Ozmium42 ***** válasza:
49%

Feltételezed, hogy az emberi test a tökéletesség szándékával lett teremtve. Én ezt nem tartom megalapozottnak. A tökéletesség egyébként is egy nagyon relatív fogalom, de az élővilág sokszínűsége arra enged következtetni, hogy a cél nem egy remekmű megalkotása volt, hanem a változatosság, és ebben a változatosságban az egyedek, fajok dolga csak az, hogy "jók", azaz működőképesek legyenek.


A Biblia arra utal, hogy a testünk nem olyan már, mint amilyennek Isten teremtette. Nem tudom, ez mit jelent, általában a genetikai mutációkra és a véges élettartamra utalnak ezzel a hívők. Szerintem drasztikus változások nem történhettek, szóval valószínűtlen, hogy a kérdező által felsorolt pár dolog a bűnbeesés miatt és óta alakult volna így.


A légcső és a nyelőcső találkozásának nagyon fontos szerepe van, nem tudom, honnan jön ez az érv, már máshol is olvastam. Ha nem így lenne, megfulladnál, ha bedugulna az orrod, vagy csak belemenne a víz. Nem tudnád kifújni az orrod. Ezen kívül nem csak a nyelőcső és a légcső találkozik, hanem még a középfül Eustach kürtje is ide torkollik, itt egyenlítődik ki a dobhártya két oldala közötti nyomás. Nem éppen jó példa a feleslegességre.


A prosztatás problémát inkább úgy fogalmaznám meg, hogy az urináris és a genitális traktusnak miért kell, hogy egyáltalán köze legyen egymáshoz. Madaraknál a kloákában még az enterális traktus is befigyel, úgyhogy minden egy helyen. Ez elég furcsa tervezés, ha az.


Megint a Bibliára kell utalnom, amikor a nők medencéjéhez érek. Isten azt mondta Évának, hogy "megsokasítja szülése fájdalmait" büntetésből. Ebben lehet szándékosság.


"Az emberi agy annyira korlátozott, kicsiny, hogy még a világ működésének is csak elenyésző töredékét ismerjük."


Nyugodtan beszélj csak a magad nevében ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2014. nov. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

2-es: ok, rendben. De akkor ki tervezte a tervezõt? És annak a tervezõjét?


Jobb megoldás: több, egymástól távoli lègzönyìlàs? Nagyobb orrlyukak? Máshol egyesülõ kivezetések.


Hasonlìtsd össze a szülést az embernél és a többi emlõsnél, és egybõl megérted.

2014. nov. 5. 06:19
 10/41 anonim ***** válasza:
91%

"Egyébként: ha a lélek nem romlott volna meg, akkor ezek az evolúció eredményeként létrejött tervezési hibák egyáltalán nem lennének zavaróak, mert nem lenne betegség a lélek oltalma miatt."


Ezen jót nevettem. :DDD

2014. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!