Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen sajátosságok biztosítjá...

Milyen sajátosságok biztosítják a tumorsejtek számára, hogy kivonják magukat az immunrendszer ellenőrzése alól? Mi változik meg a mutáció során a sejt felületén?

Figyelt kérdés
Kaptam egy feladatot a tumorsejtekről, de a feladat egy része lemaradt és így nem tudok minden kérdésre válaszolni. Több helyen utána olvastam de nem tanáltam válasz.

#biológia #tumorsejtek
2015. nov. 28. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Pár napja volt erről egy nagyon jó műsor az ATV-n, Friderikusz beszélgetett egy rákkutatóval, aki nagyon érthetően elmagyarázta az egészet. A te kérdésedre olyasmi választ adott, hogy a rákos sejtek úgy változnak meg, hogy nem reagálnak többé a szervezet szabályozó hormonjaira, így az osztódást szabályozó hormonokra sem, hanem önállósítják magukat. Tehát valószínűleg nem a sejt felülete változik meg, nem tűnnek el róla a receptorok, hanem maga a jelzés feldolgozása, figyelembe vétele szűnik meg.
2015. nov. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon sok dolog van itt:

- nem működik a programozott öngyilkosság, még felhívásra sem. Vagyis a szervezet hiába jelez a sejtnek, mert vagy a sejt felszínén nincsen már ilyen érzékelő, vagy bent nem működik valami.

- a sejt védekezik is az immunrendszer ellen, tehát pl. olyan anyagokat is termel, amelyek gyengítik az immunválaszt, védik a sejtet.

- különböző módon álcázza is magát.

2015. dec. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!