Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne jobb hangom?

Hogyan lehetne jobb hangom?

Figyelt kérdés
Mondták már páran, hogy egész jó hangom van (barátnőm, anya, ének tanár), a hangszínem sem annyira rossz, de én annyira nem hallom jónak. Sokszor vettem már fel, és mindig, mikor visszahallgatom, kicsit hamisnak érzem. Ha néha gitáron is játszok mellé, akkor valamivel jobb, viszont még nem az igazi. Hogyan javíthatnék rajta úgy, hogy ne legyek egyáltalán hamis? Énektanárhoz nem tudok járni.

2015. dec. 21. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok gyakorlás.

Ha bedugod az egyik füled (vagy mindkettőt), akkor "valós időben" hallod önmagad, nem kell hozzá felvétel, így nehezebb, de hatékonyabb a gyakorlás.

2015. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha 18 elmúltál, és éppen nincs barátod, akkor én látatlanban sem érzem a hangodat hamisnak, énekelj nekem bármennyit is, kicsi rigócskám!! :D
2015. dec. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van az a klasszikus vicc, amikor a turista, kezében a térképpel megkérdez egy idős bácsit:

- Jó napot! Tessék mondani, hogyan juthatok el az operába?

- Gyakorlás! Gyakorlás! Gyakorlás!


Az ének, mint minden más, amit csinálsz, gyakorlással és oktatással fejleszthető. De mindenképpen kell hozzá adottság. A tehetséget a szorgalom le tudja győzni.

Analógan a testépítéshez. Valaki sosem fog szép izmokat növeszteni, mert genetikailag nem erre lett tervezve (már megint rasszista vagyok, bocsi). Más nagyon szép izmokat tudna fejleszteni, de csak heti 1x megy le. Egy átlagos ember, meg lemegy heti 3-4 alkalommal, és nem fog fejlődni, mert hülyeségeket csinál, nem olvasott utána, nem kérdezte meg, nem tanította meg neki senki. Egy másik átlagos ember szintén lejár 3-4 alkalommal, kevesebbet mozog, mint az előző példány, de minden mozdulatára odafigyel és úgy fog kinézni, mint aki DaVinci faragott ki márványból.


Ha minden nap gyakorolj egy rövid ideig. Kérj tanácsot tanároktól. Tartsd meg a tanácsokat. Ne add fel. Hibáidat meséld el tanároknak, kérdezd meg, hogy lehet javítani. Erősségedet fejlesszed az egekbe.

2015. dec. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. dec. 30. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!