Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » LÉtezik, hogy tudatosan...

LÉtezik, hogy tudatosan álmodom, de nem emlékszem rá?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk nem ébredtem bele az álomba, szóval rossz fázisban keltem fel..vagy ha sikerül tudatomra ébredni, akkor mindenképp megmarad az emlékezetemben reggelig?Annyira koncentrálok rá, és mégsem sikerül:( Azzal próbálom bíztatni magam, hogy esetleg már megtörtént, csak nem maradt meg a fejemben:D
2010. márc. 29. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Meglehet. Amúgy ha túlzottan koncentrálsz az is baj. Egyszerűen képzeld el hogy sikerült. Képzeld el, hogy milyen jó érzés, hogy végre sikerült, és érezd is jól magad miatta.
2010. márc. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tudatos álmodásnak a lényege hogy álmodban tudd hogy ami történik az csupán álom. Elképzelhető tehát hogy később felébredve nem fogsz emlékezni rá. Én nagyon régen álmodom tudatosan, és majdnem mindig emlékszem is az álmaimra. Illetve amelyik álmaimra emlékszem azok kivétel nélkül tudatosak voltak. Nyilvánvaló tehát, hogy velem is megeshetett, hogy egy-egy éjjeli álmomra később nem emlékszem. Ugye ha egy álmunkra később nem emlékszünk elég "nehéz" megmondani, hogy tudatos álom volt-e avagy sem. Nem tartom elképzelhetetlennek (sőt, inkább ezt tartom valószínűbbnek), hogy a tudatos álmodók egy-egy álma tudatosság nélküli. Szerencsére a tudatos álom egyik lehetősége, hogy felébredjünk ha akarunk, így ha olyat álmodom, amire mindenképp emlékezni szeretnék egyszerűen felébredek és kész


maci

2010. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!