Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet az igazság az élettel...

Thirdeye69 kérdése:

Mi lehet az igazság az élettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez teljesen rendjén van, hogy csak élünk és meghalunk? Hova tűnik a gondolatom? Ezt olyan nehéz elképzelni, hogy nincs tudatom. Szinte lehetetlen. Mostanában már csak az ilyen dolgokon gondolkozom. Mintha egyre inkább egy másik világban élnék. Lehet hülyén hangzik, de nagyon jó emberismerő vagyok és néha (egy nagyon kicsit, szinte tudatomon kívűl) tudom mire gondolnak és, hogy mit fognak mondani. Ami hazugság arra hamar rájövök. Nem tudom, hogy függ össze a kettő kérdés. :D Olyan sok mindenre kiváncsi vagyok. Kérlek mondjatok valamit. Ki vagyok valójában? Van-e itt dolgom? Kik vagytok ti? És miért csinálom azt amit épp csinálok? Megvan írva minden? Tényleg komoly válaszokat szeretnék.(Hamár a kérdés nem is az .:/ Remélem aki érti mire gondolok . Ja és azis benne van a pakliban, hogy megkattanok?XD

2016. febr. 9. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Én sokat pánikolok a halál miatt. Régebben nem foglalkoztatott annyira, mert igazából hittem valamiféle túlvilágban. Mostanra viszont ez felszívódott valahova.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak: ja, benne van a pakliban, hogy dilis vagy.

2016. febr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

"Szerintetek ez teljesen rendjén van, hogy csak élünk és meghalunk?"

Idáig rendben volt, mert az emberen kívül ezen nem tud senki elgondolkodni.


"Hova tűnik a gondolatom?"

Ahova a kazettáról a mágnesesség.


"Ezt olyan nehéz elképzelni, hogy nincs tudatom. Szinte lehetetlen."

Szokjál hozzá. A születésed előtt se volt, és azt is elviselted.


"Ki vagyok valójában?"

Rajtad áll. Lehet belőled értelmes ember, elmebeteg, vagy pedig a kettő között: pl. egy fanatikus ezotériás.


"Van-e itt dolgom?"

Ja. Életben maradni, esetleg utódot hagyni magad után...


"Kik vagytok ti?"

Vegyes...


"És miért csinálom azt amit épp csinálok?"

Ahogy látom, leginkább ösztönösen.


"Megvan írva minden?"

Nem minden... de azért elég sok, amiről nem is gondolnád, már el van döntve.


"Ja és azis benne van a pakliban, hogy megkattanok?"

A "tudomány" rovatban ennél talán kicsit pontosabban érdemes fogalmazni.

2016. febr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond a kérdéseiddel, ezt mindenki felteszi. De a tudomány nem feltétlenül fog erre kielégítő választ adni. Hacsak az nem elégíti ki a kíváncsiságodat hogy véges idejű biológiai lények vagyunk és célunk a szaporodás. :)


Az a helyzet hogy majd találsz egy neked tetsző vallást vagy világképet és aszerint élsz. Ha célt vagy iránymutatást ad akkor követed, ha nem akkor találsz magadnak.


Ha nagyon tudományos irányból akarod szemlélni a dolgokat akkor hajrá, biológia, humánetológia, pszichológia, szociológia stb., majd nálam többet tudó egyének folytatják a felsorolást.


Ha olyan világnézetet akarsz amiben kicsi a tévedés lehetősége akkor ott a szkepticizmus, ha érzelmi nyugalmat akarsz akkor a sztoicizmus, ha... öööö, komolyan lehetőség annyi mint égen a csillag, válogass nyugodtan azok közül amikről tudsz, egy hét alatt sem végeznék a felsorolásával. :D

2016. febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak ne biztasd, mert az írása alapján a kérdezőhöz legközelebb a nihilizmus áll.

Akkor már inkább kérdezzen.

2016. febr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Angelo84 ***** válasza:

Ha van kedved olvasd el ezt a két könyvet, ami valójában egy könyv, csak két kötetben. Megjegyezném, hogy elég komoly figyelmet és elfogulatlanságot igényel a könyv értelmezése, és ez nem azt jelenti, hogy tele van idegen szavakkal, nem mellesleg türelmet is igényel, mivel nem két oldalas szösszenetről beszélünk.

Itt talán választ kapsz a kérdéseidre, ha figyelmesen olvasol.


Paul Brunton: A jóga titkos tanítása

[link]


Paul Brunton: Az Önvaló bölcsessége

[link]


Üdv és jó olvasást.

2016. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én nem félek a haláltól, mert az a létezés része.
2016. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!