Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van értelme a tornádókat...

Van értelme a tornádókat szinte csak "kéznyújtásnyira" megközelítve kutatni?

Figyelt kérdés
Ebben az életveszélyes helyzetben a viharvadászok tudtak már valami nagyon értékes információt szerezni?
2016. márc. 1. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Az általuk szerzett infókat felhasználja a meteorológia.

Minden folyamat csak közelről kutatva ismerszik meg.

A viharvadászok sokkal több értékes infót gyűjtöttek, mint az Everest utolsó 20 megmászója együttesen.

2016. márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
Nem tudom ki emlékszik a Twister tornádóba eresztős szondáira, és nem tudom, sikerült-e hasonlót bárkinek megcsinálnia. Mert az lenne a legjobb infó. Szélsebesség, áramlásirányok a komplett tölcsérben. A legjobb alap egy pontos számítógépes modellhez.
2016. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a "gondom" csupán, hogy léteznek gépek, melyeket a veszélyes zóna közelébe vagy akár a közepébe küldhetnének, gondolom meg is tették már.

Én láttam fotókat, filmeket , mérési eredményeket melyeket viharvadász tudósok készítettek. Elvileg ezt a munkát nem kellene embernek végeznie a veszélyeztetett helyeken belül, és számtalan baleset elkerülhető lenne. Nem értek hozzá, de úgy vélem felesleges áldozatok, akik csak a veszélyes szitukat keresik.

2016. márc. 1. 14:14
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Nem értek hozzá, de úgy vélem felesleges áldozatok, akik csak a veszélyes szitukat keresik."

Ezek az emberek szerintem a szó pozitív értelmében fanatikusok. Tutira adrenalinfüggők is és valóban kockáztatják az életüket.

De azt, hogy itt az emberi részvétel teljesen kiváltható lenne, szerintem még nem igaz. Még részbeni kiváltás is akkora anyagi pluszba kerülne, amit nem finanszírozna senki.

Ezek a viharkutatók nem főállásban, bérből, fizetésből csinálják, amit csinálnak, persze van némi támogatásuk egyetemektől, tudományos kutatóintézetektől, meg gondolom némi adókedvezményük, de abból nem jönne ki semmi.

Nem csak az életveszélyt áldozzák be, hanem idejüket, pénzüket is.

Épp a veszély vonzza be a médiát, ami talán a legnagyobb szponzoruk.

És ha leváltanák őket robotra, elsírnák magukat.

2016. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, így lehet valóban! Csak hát nekem ez így elképesztő elhivatottságnak és egyben túlzott vakmerőségnek is tűnik.


Kösz a választ!

2016. márc. 1. 15:01
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Csak hát nekem ez így elképesztő elhivatottságnak és egyben túlzott vakmerőségnek is tűnik."

Ennek legalább tudományos célja és értéke is van.

Sok más adrenalingenerátornak nincs.

Wingsuit, bázisugrás, bunjee-jumping, folytathatnám. :D

2016. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Még a mai modern technika vívmányok ellenére sincs olyan eszköz, amely kibírná a tornádó magját, valamit, rendkívül kiszámíthatatlanok. Most gondolj bele, ha lenne olyan eszköz, ami távolról képes méréseket végezni, akkor hagynának városokat elpusztulni a forgószél útjában ?

Valamint egy tornádó élettartama max. 5 perc körül van, ráadásul a viharzónán belül "véletlenszerűen" de legalábbis (egyenlőre) meghatározhatatlan pontokban képes kialakulni. Egy automata egység ezt nem képes észlelni és követni....

2016. jún. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!