Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha megtudnánk hogy hol a...

Ha megtudnánk hogy hol a világegyetem határa ha van egyáltalán akkor mi lenne?

Figyelt kérdés
tételezzük fel hogy megtudnánk hogy mi ez az egész amiben élünk. Megtudnánk hogy mekkora a világegyetem és miért történik mindez hogy élünk, gondolkodunk, alkotunk ... stb. Lehetséges hogy elszabadulna a káosz a földön?
2016. márc. 5. 22:47
 1/9 anonim válasza:
0%
Az attól függ mit találnánk mert lehet, hogy rájönnénk nem is kell félnünk a haláltól, akkor meg teljesen másképp alakulnának a dolgok, mivel jelenleg a halálfélelem nagyon nagy szerepet játszik a az emberek manipulálásában ;)
2016. márc. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az igazsagtol es a biztos tudastol miert szabadulna el a kaosz?
2016. márc. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert van nagyon sok vallás a földön és ha kiderülne olyan esetleg ami nem az amit a vallásukban hittek akkor lehetne káosz nem?
2016. márc. 5. 23:19
 4/9 A kérdező kommentje:
Szeintem Isten alkotta a világot mert ennyi csoda véletlenül nem jöhet létre. Minden tökéletesen működik és minden rendszerben van!
2016. márc. 5. 23:21
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, te kimennél az utcára törni-zúzni meg gyújtogatni, ha valami módon bizonyosságot szereznénk arról, hogy nem létezik semmiféle Isten?
2016. márc. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én biztos nem! De nem rolam van szo
2016. márc. 6. 09:38
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én biztos nem! De nem rolam van szo"


De bizony, rólad IS szó van. Hiszen vallásos vagy te is, ahogy a reakcióidból kitűnik :)

A vallásos emberek többsége ilyen, sőt, az emberek többsége ilyen. Sokkal kevesebb az agresszor típus, mind a vallásosok, mind a nem vallásosok körében. Csak van egy széles réteg, amely könnyen befolyásolható, és ha olyan körbe kerül, amely agresszorként viselkedik, akkor hagyja magát vitetni az árral. De önmagától csak ritkán jut eszébe törni-zúzni.

Szóval attól, hogy ha kiderülne, nem is létezik semmilyen isten sem, nem valószínű hogy bármilyen komolyabb káosz kialakulna a bolygón. Az ateisták alapból nem lennének érintettek a témában, hiszen ők egyébként sem hiszik, hogy létezik Isten. A vallásosak legnagyobb hányada ugyanúgy hinne tovább, mert vagy nem érdekelné őket a bizonyíték, vagy egyszerűen figyelmen kívül hagyná, nem hinné el. A maradék kisebbség pedig vagy ateistává válna, vagy másban keresné és találná meg a hitét. Elenyésző lenne azok száma, akik törni-zúzni és rombolni akarnának, vagy öngyilkosok, jobb esetben alkoholisták vagy hasonlók lennének a felfedezés hatására.


De igazából elméletileg sem lehet bizonyítani, hogy nem létezik semmiféle isten, vagy teremtő, ahogyan azt sem, hogy létezik. Tehát erről vitázni kizárólag hiten alapuló vitát generálna, ami pedig nem tartozik a tudomány tárgykörébe.

2016. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez igy de ha eltekintünk a vallásoktól attol még lehetne nagy változás az emberiség gondolkodásában. Mert pl kiderülne olyan dolog ami alapján meg tudjuk fogalmazni és érteni a küldetésünket és átlátnánk a rendszert. Ami oda is vezethetne hogy megpróbálnánk irányítani azt amit még nem tudunk.
2016. márc. 6. 11:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de ez sem torkollna káoszba.
2016. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!