Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kedves Orvosok, ill. orvostanh...

Kapitány_úr kérdése:

Kedves Orvosok, ill. orvostanhallgatók! Fonendoszkóppal miként lehet a különböző reumatológiai, illetve ortopédiai kórképekben vizsgálni (pl. ízületek vizsgálata), miket lehet meghallani, s miért?

Figyelt kérdés
Nem vagyok orvostanhallgató, csupán azért kérdem, mert érdekelnek ezek a dolgok, a működési elvek, a miértek. Akár leírhattok konkrét dolgokat: pl. mit észlelni egy sérvnél, arthrosisoknál, csőrösödésnél, listhesiseknél stb. (Szakmabeli vagyok én is, nyugodtan lehet szaknyelven is írni)

2016. márc. 26. 08:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha esetleg ismertek írásokat, tanulmányokat (vagy akár előadás felvételeket, amelyek e témát is érintik), szívesen fogadom.
2016. márc. 26. 09:08
 2/5 anonim válasza:
Fonendoszkóppal nem fogsz megállapítani reumatológiai/ortopéd betegséget. A fonendoszkóp az erek, tüdő, szív, belek vizsgálatára használható és azok esetén sem állítasz fel azonnal diagnózist, hanem a hallgatózási lelet segítségével "szűkíted a kört", hogy hova küldd további vizsgálatokra a beteget.
2016. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem is diagnózis felállítás, csak segítségnek. De hallottam egy amerikai orvos, manuálterapeutától, hogy képalkotó vizsgálatok hiányában pl. crepitálást, vagy súrlódásokat, stb. (a beteg bizonyos mozdulatai közben) meg lehet hallani, amivel lehet következtetni pl. csőrösödésre, kopásra, stb. (Persze nem helyettesíti a képalkotói vizsgálatokat, de pl. mobilizálásoknál egyes kontraindikációk kiszűréséhez jó)
2016. okt. 16. 13:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Fonendoszkóppal semmi ilyesmit nem lehet vizsgálni, és némi fenntartással kezelném azt is, amit egy manuálterapeuta mond.
2017. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Man.terapeuta alatt a sotén végzetteket értem.
2017. aug. 17. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!