Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak én látom úgy, hogy...

Csak én látom úgy, hogy manapság az orvostanhallgatók egyáltalán nem okosak?

Figyelt kérdés
Mondjuk régen nem tudom, hogy volt, de mostanában annyiszor látok orvostanhallgatókat, akiknek az írása pl. olyan, mint egy diszgráfiásé, nagy partiarcok, tök hülyén viselkednek, stb... De a legjobb az volt, amikor valamelyik nap egy tv-s vetélkedőben volt egy orvostanhallgató csaj, és nem tudta, hogy tiszavirágzásnál kérészek vannak, de ez még oké, nem is lenne olyan nagy baj, na de amikor azt mondja, hogy "valamilyen bogarak".... most őszintén, ő ezt tanulja magas szinten, de amúgy is, ez egy alap dolog, hogy tudjuk, mi a különbség bogár meg rovar között, nem? Milyen orvos lesz az ilyenből? És az ilyenek hogy jutnak be egyáltalán orvosi egyetemre?
2011. szept. 13. 16:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Csak én látom úgy, hogy manapság az egyetemre a pénzükért kerülnek be az emberek?
2011. szept. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
ezt a jelenséget én is ismerem az orvostanhallgatókkal kapcsolatban...egyszer hallottam egy nagyon durvát, egyikük elhitte, hogy 2 holdja van a Földnek..na nálam az tette be az ablakot
2011. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

az durva xd

utálom ezt, manapság minden hülye orvos akar lenni, csak mert annak van egyfajta presztizse...

2011. szept. 13. 16:50
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem csak az orvosin vannak hülye emberek, mindenhol.

2. Orvostanhallgatók az emberi szervezetről tanulnak, nem a bogarakról. Azok a biológusok. Ez olyan, mintha egy informatikustól várnád el, hogy tudja a kardáncsukló működését, mert ő is mérnök...

3. Attól, hogy ott tanulnak, nem jelenti, hogy el is fogják végezni.

4. Ha el tudja végezni az egyetemet, akkor valószínűleg kezelni tudja majd a betegségemet, és ez számít, nem az, hogy tudja-e, hogy mennyi ideig élnek a kérészek.

5. Elég sok orvostanhallgatót ismerek személyesen, hidd el, messze nekik kell a legtöbbet tanulniuk az egyetemi diákok között.

2011. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
26%
szerintem meg nem mindegy hogy ötösre tudja vagy valahogy sikerül neki a 2es... ha tudja rendesen a dolgot akkor menjen át ne akkor ha csak fogalma van róla, és mire odakerülne csak nézne
2011. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
A kérdés nem arról szólt, hogy mennyire tudja a tananyagot, hanem hogy mennyire járatosak más területeken.
2011. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Azért az orvosok általában műveltek szoktak lenni, de az ilyenek nem lesznek azok, mert az, hogy a kérész nem bogár, ez alap műveltség. És tudom, hogy ők egyetemen nem ilyeneket tanulnak, de már ahhoz, hogy bejusson oda, emeltszintű biosz érettségit kellett tennie, ott pedig nem árt tudni ilyen dolgokat.
2011. szept. 13. 17:15
 8/22 A kérdező kommentje:
magyarul tele leszünk olyan orvosokkal, akik hat évig mindent bemagoltak, de semmit nem értettek?
2011. szept. 13. 17:16
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"magyarul tele leszünk olyan orvosokkal, akik hat évig mindent bemagoltak, de semmit nem értettek?"


Ezt melyik mondatból szűrted le?


"Azért az orvosok általában műveltek szoktak lenni, de az ilyenek nem lesznek azok, mert az, hogy a kérész nem bogár, ez alap műveltség."


A magyar nyelvben a rovar és a bogár kifejezéseket szinonimaként szoktuk használni (valóban, helytelenül) - de az vesse rá az első követ, aki nem biológus vagy entomológus, és mindig helyesen használja a szavakat. Egy ilyen kijelentésből messzemenő következtetéseket levonni egy ember műveltségéről: felelőtlenség.

Szerintem pedig az az alapműveltség része, hogy a tiszavirág nem növény, nem pedig az, hogy az most melyik állattani csoportba tartozik. Szóval lehet vitatkozni azon, hogy mi tartozik az alapműveltségbe, és mi az, ami már szaktudás.


Már csak olyan mellékkérdésként: te milyen egyetemen/szakon tanulsz/tál?

2011. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Hát, igen, sajnos sokan keverik, de egy leendő orvosnak szerintem nem ilyen szinten kéne állnia.

Én még gimibe járok, de majd egyetemre szeretnék menni kémia szakra.

2011. szept. 13. 17:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!