Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Titeket mi motivál?

Titeket mi motivál?

Figyelt kérdés

Engem a fizika, informatika, matematika es az irodalom erdekel. Elgondolkodtam, hogy miert? Lehet soha nem fogom alkalmazni oket. Vajon nem idopocsekolas elolvasni egy fizika konyvet?

Szerinten alapjaban veve fejleszti az agyat, mivel ragodik rajta az ember. Plusz azert is erdekelnek ezek, mert nem feltetlen szukseges hozzajuk laboratorium/mikroszkop. (Fizikahoz lehet, de ahogy hallotzam a mai fizikusok gep elott ulnek es modelleznek. No meg ott van az elmeleti fizika, oda "csak" agy kell)


A ti motivaciotokra lennek kivancsi.



2015. ápr. 19. 23:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Bovsanat az ekezetek mellozeseert, csak telefonrol irok es gondoltam ertelmezheto igy is a szoveg, ezert nem eroltettem a mar elevelassu telefonomon a folyamatot.
2015. ápr. 19. 23:31
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezted, hogy minket mi MOTIVÁL, aztán leírtad, hogy téged mi ÉRDEKEL. Most akkor melyikre vagy kíváncsi: arra, hogy minket mi motivál, vagy arra, hogy minket mi érdekel? Mert a kettő nem feltétlenül fedi egymást, sőt, teljesen más az értelmük :)


A motiváció késztetést jelent magyarul. A motiváció hosszú távon alapvetően két fő dologra vezethető vissza, a létfenntartásra és a fajfenntartásra. E kettő valamelyikének van alárendelve mindaz, amit teszünk. Mindenkit ezek valamelyike (vagy mindegyike) motivál, ez évmilliárdos evolúciós "hagyaték" az emberben (és minden ma létező élőlényben).

Rövid távú motiváció lehet a bevágódás valakinél, valakiknél vagy egy csoportnál, pénz, anyagi javak és ezáltal hatalom szerzése, éhség, szomjúság, álmosság megszüntetése és hasonlók.


Az pedig egy teljesen más dolog, hogy mi az érdeklődési köröd. Nem az motivál, hogy fizika meg informatika, hanem az, hogy reményeid szerint ezeket a későbbiekben valami módon majd hasznosítani fogod tudni valamilyen téren.

2015. ápr. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A motiváció és az érdeklődési kör valóban két külön dolog. Esetleg az is lehet egyfajta motiváció, ami az érdeklődési kör felé hajt, de az inkább egy másfajta vágy vagy késztetés. A motiváció is vágy, csak fura, ilyen kontextusban még nem használtam ezt a szót.


Amit írtál, hogy mi hoz lázba téged, szerintem az alkotásvágy megnyilvánulása. Jó érzés megérteni valamit, ráérezni valamire, akár fizikai összefüggés, akár egy jó novella. Ilyenkor az emberben beindul a késztetés, hogy ő is tud ilyet alkotni, gondolom ez egy ilyen alap emberi késztetés. Nem is az a lényeg, hogy valaha mondjuk fizikus leszel-e, hanem hogy az agyad rááll a problémák megoldására, és később is igényelni fogja a feladatokat. Meg ugye a sikerélmény is jól esik az embernek, és akár abban is közrejátszhat, hogy később mennyire és milyen módon leszel motiválható más környezetben.

2015. ápr. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

"Engem a fizika, informatika, matematika es az irodalom erdekel. Elgondolkodtam, hogy miert?"


-Ha valóban érdekel(ne), akkor elég (lenne) válasznak a mert "csak".


"Lehet soha nem fogom alkalmazni oket. Vajon nem idopocsekolas elolvasni egy fizika konyvet? "


-Fizikával, informatikával, matematikával kapcsolatban könnyű elképzelni olyan munkát, amiből például aránylag szépen megélsz.

(Az irodalom esetében inkább csak remélni lehet, hogy lesz olyan munkád, amiből megélsz.)

-Egyébként a fizikai könyvél mi sem áll távolabb a valóságtól, mint amit írtál.


-A fizika tudás SZEMLÉLETET AD, továbbá olyan hasznos praktikus ismereteket, amiket a hétköznapi életben is fogsz használni számtalan esetben, a munkádon kívül is. Legyen akár szó energiatakarékosságról, fényképezőgép vásárlásáról, elektromos eszközök működéséről, egyáltalán technikai eszközök működésének megértéséről, meg a bennünket körülvevő anyagi világ számos összefüggéséről!

2015. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:

Mi érdekel?

Tudomány (fizika, asztrofizika, csillagászat, biológia), technika, sci-fi, jó filmek (nem feltétlenül IMDB szerint).

Mi motivál?

Pool biliárd versenyzés és az ottani eredményeim.

2015. ápr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi motivál? A lelkes emberek és az eredmények, amiket elértem.

Mi érdekel? A föci :) És a pasik :)

L


A fizika, matek, informatikával elég sokat kezdhetsz! :) Szerintem az infót válaszd ;)

2015. ápr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 2xSü ***** válasza:

Engem a matematika, fizika érdekel, meg a játékok, meg a filozófia néhány kérdése (erkölcsfilozófia, tudományfilozófia), de alkalmasint érdekelni tud mindenféle dolog – a zenétől, az irodalmon át a történelemig –, maximum nem mélyedek el úgy benne, mint a felsoroltakban. (Amúgy informatikus vagyok.)


Hogy mi motivál? Alapvetően a kíváncsiság, a megértési vágy. Ha az ember megért, majd megold egy problémát, az örömet tud okozni. Hogy aztán fejleszti-e az agyat, vagy alkalmasint használni fogom-e valamiféle praktikus céllal az más kérdés. Ez maximum a haszna, de nem ez motivál.

2015. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
Tényleg, a kíváncsiság kimaradt, pedig a legfontosabb.
2015. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vree ***** válasza:
89%

Szreintem jó a kérdés, nem értem az előző válaszok miért aggresszívak?


A válaszom az, hogy a számomra elképzelhetetlen lenne, hogy ne akarjak minél többet megtudni a világról, és csak arra korlátozzam magamat, amiből a legnagyobb hasznot remélhetem.

Nyilvánvalóan tudni kell fontossági sorrendet felállítani; nyilvánvalóan a lehető legjobb könyveket/tanárokat érdemes megtalálni;

de valami ennyire alapvető ismerettől, mint a tantárgyak, amiket felsorolsz, elzárkózni, nem kihasználni, hogy a hozzáférhető tudás adja magát, szerintem végletes hiba lenne.


Persze lehetlennek találok elképzelni olyan életet is, ahol ne lenne szükség ezekre a tárgyakra. Ha majd az első lakásod paramétereit számítod ki, mit fogsz használni? Adókulcsot számítani a jövedelem-bevallásodhoz? Kiválasztani a legalkalmasabb tetősíkablakot és padlót? Megjavítani az ébresztőórát? Tudni, hogy hány nap után romlik meg az étel a hűtőben?

Megfogalmazni egy levelet? Megérteni egy filmben a hosszú szavakat?


Úgy értem, a világ egy mindenhol összefüggő valami, mindig szükséged lesz valahol fizikára és matematikára és a választékos beszédre.

2015. ápr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Szreintem jó a kérdés, nem értem az előző válaszok miért aggresszívak?"

-Nem értem, mire gondolsz.


"Engem a fizika, informatika, matematika es az irodalom erdekel. Elgondolkodtam, hogy miert? Lehet soha nem fogom alkalmazni oket."


-Nos, le lehet pontozni, de én azt gondolom, ha valami valóban érdekel, akkor nem fogsz fennakadni azon, hogy miért is érdekel. Egyszerűen érdekel és ez belülről fakad...

Az, hogy alaklamzni fogod-e és mire fogod alkalmazni, az csak rajtad áll.

Még fiatal lehetsz, alakulni fog magától az érdeklődési köröd és előbb-utóbb megtalálod azt, ami valóban érdekel, amivel hosszabb távon szeretnél foglalkozni. :)

2015. ápr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!