Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A föld tényleg csak 12 ezer éves?

A föld tényleg csak 12 ezer éves?

Figyelt kérdés

"Milyen idős a Föld?



Sokan indulnak ki abból, hogy a Föld több millió, netán milliárd éves. Ez az elgondolás leginkább az evolúciós teórián alapszik. A Biblia ezzel szemben más támpontokat ad számunkra. Az alábbi logikus meggondolásokon érdemes eltűnődni.



Leistentelenített múlt. A népese­dés növekedésének rátája stabil, amióta azt jegyzik. Ha az ember a Föld lakóinak jelenlegi 6 milliárdos lét­száma alapján visszaszámol, akkor egy 4 400 éves végeredményre jut. Ennyi ideig tart ugyanis, míg az özönvíz 8 túl­élője erre a hivatalosan közölt létszám­ra szaporodik. Amennyiben az ember már évmilliókkal ezelőtt benépesítette a bolygót, akkor ma négyzetméteren­ként 150 000-enz élnének rajta.


A bolygók állandóan veszítenek hőmérsékletükből. Ha évmilliárdokkal korábban keletkeztek volna, akkor ma már nem rendelkeznének olyan belső hőmér­séklettel, mint amennyi tudományosan kiszámolható. A Szaturnusz kárt vall gyűrőivel, amelyek folyamatosan eltávolodnak tőle. Ha a bolygó több millió éves len­ne, akkor a gyűrűt képező matéria már rég eltűnt volna.


A Holdon 10 000 év alatt mintegy 3 cm-es vastagságban rakódik le az űrpor. Az űrhajósok ott mindössze 1,5 cm vastagságban találtak belőle, pontosan annyit, amennyit kb. ó 000 év alatt várni lehet.


Továbbá a Hold lassan távolodó mozgásban van a Földtől. Ha viszont már millió éves lenne, akkor már a kezdetekkor túl közel lett vol­na a Földhöz. Ez viszont olyan szélsőséges tengeráradásokat okozott volna, hogy minden élet naponta két alkalommal kipusztult volna.


A Föld mágneses tere gyengül. A csökkenés mért sebessége alapján ma már réges-régen nem lenne semmi belőle amennyiben csak megközelítőleg olyan idős volna, amint azt az evolúciós teória hívei szeretnék elhitetni.


A Föld forgási sebessége egy ezred másodperccel lassul naponta. Ebből visszaszámolva, bolygónk egymilliárd évvel ezelőtti forgási sebessége oly sebes lett volna, hogy az ezáltal bekövetkező centrifugális erő folytán a föld- és vízfelületet a világűrbe repítette volna.


A földalatti olaj rendkívül erős nyomás alatt áll. A kőzetréteg, mely tartalmazza, porózus. Amennyiben az olaj már évmilliók óta ott volna, akkor már régen elszökött volna.


A tengerek sótartalma jelenleg 3,8 %. A jelenlegi átlagemelkedést figyelembe véve kiszámítható, hogy hozzávetőlegesen 6000 éve került először só az óceánok és tengerek vizeibe. Különben százalékos aránya sokkal magasabb lenne.


A cseppkőbarlangok sztalaktitjai­ból (a barlang tetejéről lefelé növekvő cseppkőképződmény) vélik bizonyítani az evolúciós tan hirdetői a Föld korát. A Lincoln Memorial épületének alagso­raiban is találhatók mindenesetre ilyen sztalaktitok, de ezek kevesebb, mint 100 éves koruk ellenére több mint 1 méteresre nőttek.


A legidősebb élő növények a tüs­kés mandulafenyő (Pinia) és a korall­zátonyok. Legfeljebb kb. csak 4 500 esztendősek lehetnek. Miért nem léteznek idősebb növények is, ha a Föld már évmilliók óta létezik?


A Biblia mondja nekünk a menny és a föld teremtéséről: „Ez a menny és föld teremtésének a története. Amikor az ÚRisten a földet és a mennyet meg­alkotta” (1Móz 2,4). A továbbiakban azt is tudatja velünk, hogy a menny és a föld hat nap alatt teremtetett: „Mert hat nap alatt alkotta meg az ÚR az eget, a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megpihent. Azért megáldotta és megszentelte az ÚR a nyugalom napját” (2MÓz 20,11; vö. 31,17).


A zsidó bölcsek abból indulnak ki, hogy a világ nem idősebb 6000 eszten­dőnél. A Talmud úgy magyarázza, hogy a világ 6000 éve létezik: 2000 évig a pusztaság állapotában volt, 2000 év a Tóra időszakában telt el, és az utolsó 2 000 évet a „Messiás napjai”-nak ne­vezi (Szanhedrin 97a). N.L.



Éjféli Kiáltás – 2004. július"



2016. ápr. 2. 18:08
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
22%

@16:

"a tudósok ... fene tudja miért a bibliát olvasták"


Az ö idejükben az volt a legkönnyebben elérhetö, legelterjedtebb irodalmi mü, CSAK ezért.

Amúgy megvan, hogy végtelen bölcsesség ide, erkölcsi értékek oda, a bibliában több utasítás is van rabszolgatartásra, de EGYÉRTELMÜ tiltás nincs?

Ezek után a bibliában okosságok után kutatni olyan, mint az ürülékben kukorica után... éppenséggel lehet, de nagy a baj, ha rá vagy szorulva.

2016. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Én őszintén örülök, ha kiolvastad a teljes Bibliát, elejétől a végéig. Feltételezem úgy írtál ilyen véleményt, hogy ezt megtetted. Ez szuper!! Sajnálom, hogy ennyire jutottál belőle, majd ha lesz egy kis időd, megpróbálhatnál nekifutni mégegyszer. Hátha többet is mondd majd. :)
2016. ápr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
45%
„A természettudományok poharából egy korty ateistává tesz, de a pohár alján ott vár Isten.” Werner Heisenberg (1901 – 1976) Gondolom Ő is azért vallott így, mert nem talált más könyvet a 20. században.
2016. ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
84%

A belinkelt sok sületlenségből csak egyet kiragadva:

"A bolygók állandóan veszítenek hőmérsékletükből. Ha évmilliárdokkal korábban keletkeztek volna, akkor ma már nem rendelkeznének olyan belső hőmér­séklettel, mint amennyi tudományosan kiszámolható."

A kreások úgy tűnik elfelejtkeztek a radioaktív bomlásból származó hőről.

- - -

Kérdező, és #16, 18, 22, 23 Válaszadó óvakodjatok a hamis prófétáktól, és szélhámos prédikátoroktól!

Megismerni őket arról, hogy pénzre, és hatalomra hajtanak.

Megismerni őket arról, hogy engedelmességet követelnek maguknak Isten nevében.

Megismerni őket arról, hogy Híveiket küldik téríteni.

STB.

A legdurvább példa:

[link]

2016. ápr. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 Wadmalac ***** válasza:
87%

#16:

A vallásos indíttatású áltudományok elleni támadás nem a vallás elleni támadás, hanem a hülyeség, a szándékos népbutítás ellen.

A támadás ott történik, amikor vallásos alapon a tudományt támadják. Aztán amikor a tudomány visszakézből küldi a válaszpofont, akkor persze ő kezdte a verekedést.

Senki nem támadta a vallást, csak a demagóg áltudományos szöveget. És tulajdonképpen a kérdezőt sem, csak tudatlanul aknamezőn szteppelt.

A kérdező pechje, hogy ez az ezredik ilyen tudományosnak álcázott zöldséggyűjtemény és lassan erre már mindenki harap itt.

2016. ápr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
33%

"Ez fájt."

"igen. A reptiliánok hozták létre, és akkor hurcolták ide az őseinket rabszolgának.

Minden paleantologiai lelet egy másik bolygóról származik."

"Amiket itt összehordtál azon lehet, hogy valaki röhög magában és elfogadja a hozzád hasonló holdkóros embereket, de most komolyan vedd már észre hogy egy mesében élsz."

"Várjálvárjál, ezt is megmagyarázzák az "okosok", mármint a teremtés elvakult fanatikusai. Persze ezt a hablatyot ugyanazok hirdetik, akik a gének módosulását tagadják."

"tudom, ez talán még a legkönnyebben kimagyarázható, de jót röhögtem rajta"


Engem nem zavarnak az érvek, mivel hiszek, őszintén nem is érdekelnek, akit az érdekel foglalkozzon vele nyugodtan, tök jó, ha örömét leli benne, én másban örömködöm, kinek, mi. A fenti mondatok miatt írtam. Ezek nem érvek, hanem szándékos, cinikus, mellveregető hozzászólások. Amire a kérdező nem adott okot. És sugárzik belőlük a "beképzelt, el vagyok ájulva magamtól magatartás", annak ellenére, hogy mint láthattátok, az itt lévő hozzászólókon kívül jó pár keresztény, hívő tudós ember élt, dolgozott, és talán többet tett le a tudomány asztalára, mint az itt hozzászólók. Persze ez nem zárja ki, hogy nem lehet itt egy jövőbeli Nobel díjas. (Nobelnek egyébként 1 testvére meghalt robbantás következtében. Majd a másik testvére halálakor, félreértésből azt hitték ő maga halt meg. Elkezdtek róla negatív cikkeket írni, és mivel nem halt meg, maga is olvasta, ezután ajánlott fel tetemes összeget, amit a háborúk során szedett össze. Nagyvonalú, kár, hogy a testvére nem élhette meg...Ezt csak érdekességképp) Hazudnék, ha azt mondanám, nem bánt, hogy sokan nem hisznek. Fáj, hiszen, hiszek, és szeretem az embereket, aki pedig nem fogadja be Jézust, meg fog halni, tudomány ide, vagy oda. Ha erre gondolok, szomorúságot érzek. DE, ide nem azért írtam, hogy bárkit is térítsek. Hiába fáj nekem, ha valaki így dönt, így dönt. Szíve joga. De szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy sok hívő ember tett le nagy dolgokat az asztalra. Olyan dolgokat, amit a tudomány emberei is elismernek, használnak. Egyszerűen az emlékük miatt sem méltó egy szintén hívővel ilyen stílusban beszélni, ahogy itt többen tették. Mindezt úgy, hogy a kérdező egyszerűen bemásolt egy szöveget, nem szólt semmit, "senki torkán nem akarta lenyomni Jézust." Okoskodással, lekezeléssel senkit nem fog meggyőzni a tudományos érvelés, akkor se, ha a számítások szerint helytálló. Hozzáteszem, tudom, hogy sok hívő épp oly erőszakos, mint itt páran. Azt is észreveszem, és sajnálom, mert nagyon messze áll Jézustól, ami így sokkal ártalmasabb, mintha egy ateista használja a cinizmus eszközét.

2016. ápr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Wadmalac ***** válasza:
92%

Mivel tőlem is idéztél, hozzá is szólok:

"Várjálvárjál, ezt is megmagyarázzák az "okosok", mármint a teremtés elvakult fanatikusai. Persze ezt a hablatyot ugyanazok hirdetik, akik a gének módosulását tagadják."


A teremtés elvakult fanatikusai alatt nem a hívőkről beszélek, hanem a kreacionistákról, jehova tanúiról, a hit gyülekezete és egyéb demagóg álvallások híveiről.


Aki azt a sokszorosan, bizonyítékok ezreivel megcáfolt zöldséget hirdeti, hogy hatezer éve, hat nap alatt teremtették a Földet, a világegyetemet.

A római katolikus vallás egyáltalán nem hirdeti azt, hogy a Biblia teremtéstörténetét szó szerint kell venni. Sőt, elfogadja az ősrobbanás, az evolúció elméletét is.

A hitnek semmi köze a feljebb felsorolt bigott demagóg álprófétákhoz.

Ellenük igenis kirohanok.

De nem a hit ellen.

És ha ezt nem érted meg, nem érzed a különbséget, kettőnk közül TE vagy az elfogult.

2016. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Wadmalac ***** válasza:
90%

A kérdésben szereplő EGÉSZ humbugnak semmi köze a hithez vagy az ateizmushoz. Az egy áltudományos, erőlködő, hazug baromság (nem a kérdezőt minősítem, hanem a bevágott idézetet). Aki erről mond véleményt, az nem a hitről mond véleményt.

Akinek viszont a kérdés idézete egyet jelent a hittel magával, azzal nem érdemes szóba állni sem.

2016. ápr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 Wadmalac ***** válasza:
86%

Amúgy nézd csak meg, mi is az az Éjféli Kiáltás.

Nézd meg.

Mérd fel az igazhitűségét annak a "református" gyülekezetnek ,amit Izrael szponzorál és csak Izraelt reklámozza.

Identitászavaros profitorientált műegyház.


Csaknem tag vagy?

2016. ápr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ!


Valóban vicces, hogy sokan rögtön úgy kommenteltek, mintha én írtam volna a szöveget és/vagy kijelentettem volna, hogy egyetértek vele.

Amikor olvastam ezt a szöveget rögtön tudtam, hogy baromság, de én nem tudtam tudományosan megcáfolni az állításokat ezért tettem fel a kérdést.


Én nem vagyok hívő, de tisztelem azokat az embereket akik -normális keretek között, nem radikális módszerekkel- kiállnak a hitükért... 82%os válaszolónak adok igazat abban, hogy tisztelnünk kéne embertársainkat különösebb okok nélkül, de ha ez nem is megy hanyagoljuk a gyűlölködést és megalázást.


Utolsó válaszoló! A válaszaiddal egyetértek, de az utolsóban az utolsó mondat "Csaknem tag vagy?" szerintem rothadtul sértő, személyeskedő és felesleges.


Meg egyszer köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 5. 17:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!