Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges manapság a földrajz...

Lehetséges manapság a földrajz mesterséges megváltoztatása nagy méretekben?

Figyelt kérdés
Pl. hegyek eltüntetése, építése, partvonal kijjebb tolása, stb. Azt hallottam hogy Kína mesterséges szigeteket épít, a Dubaiban épülőkről is hallottam, de ezek kissebbek. Engem az érdekelne hogy nagyobb méretekben elképzelhető e, pl: óceán partját kitolni 100 km-el vagy ilyesmi.
2016. ápr. 4. 11:04
 1/6 EagleHUN ***** válasza:

Valóban épülnek mesterséges szigetek, és az emberiség már nagyon sok hegyet elbontott teljes egészében bányászattal, meg épített is sokat. (Bányatörmelék és salak kúpok, vagy akár a piramisok a világ minden táján.


Hollandiában is durván módosították a partvonalat, foglaltak a tengertől!


Na de 100km-el eltolni, az lehetetlen még a jelenlegi technikával is. Egy több km mély óceánban több km magas falat kellene ehhez építeni.


De például volt terv arra hogy Gibraltárnál gátat építenek és miközben energiát termel lecsökken a Földközi tenger szintje és sok új lakható terület lesz.

Remélem soha nem valósul meg!

2016. ápr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 EagleHUN ***** válasza:

Tehát egész hegységek elbontása vagy több száz km-es óceánfoglalás őrületes környezeti károkkal járna!


Még a már megvalósult kisebbek is súlyos problémákat okoztak!

2016. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem földtörténeti mércével mérve az ember által végzett változások elhanyagolató méretűek és kérészéletűek.

Amúgy nem a szovjetek kísérleteztek folyók megfordításával? :)

2016. ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
minden lehetséges, a földrajz mesterséges megváltoztatása is,de az a kérdés, hogy milyen irányú változással akakrunk belemenni a természetbe, mert azért az nem egy ember döntése kell, hogy legyen és igen alapos tudás birtokosa gondolom, aki ilyesmiben a föld individulista mivoltában határoz, de ismételném, hogy ez nagyon nagy és hatalmas döntés, talán megkérdezhetnénk egy földönkívülit, nekem nem tűnne föl biztos, hogy eggyel kevesebb tavacska van
2016. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

van egy hugh grant film

az ember aki dombra ment fel és hegyről jött le

pont erről szól

2016. ápr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 EagleHUN ***** válasza:

[link]


[link]


Úgy látszik akiknek sok pénze van, és kellően őrültek meg tudják valósítani amit kérdeztél kérdező!

2016. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!