Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egyedül otthon elkezdek...

Ha egyedül otthon elkezdek tanulni Kvantummechanikát, fogom tudni érteni?

Figyelt kérdés
Vagy előbb mindenféleképpen meg kell tanulnom újra egy általános iskolai fizika könyvet? Mert a fizikából akkor nem voltam jó, és sokat is felejtettem. De elkezdett érdekelni a kvantumfizika és szeretném megtanulni önállóan egy tankönyvből. Van esélyem egyedül?

2016. ápr. 27. 18:14
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
kezdd az alapoktól, de készülj fel rá hogy felsőbb szinten nem olyan érdekes a fizika mint a laikusoknak tűnik
2016. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
De ha szeretném mélyebben is megérteni a fekete lyukat, az univerzum, a galaxisok működését, ahhoz mindenképp meg kell tanulnom a kvantumfizika alapjait?
2016. ápr. 27. 21:04
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
ahhoz elég a wikipédia is
2016. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Fekete lyukak, univerzum, galaxisok ez nem kvantumfizika, hanem asztrofizika és kozmológia.

Kvantummechanika az a részecskék állapotát írja le úgy, hogy vektorként tekint rá és erre hatnak operátorok (ez a klasszikus kvantummechanika).

Ahhoz hogy kozmológiát és asztrofizikát tanulj, általános relativitáselméletet kell tanulmányoznod.


Ezt a könyvet régebben olvastam, szerintem nem rossz:

[link]


matekból mindenképp fel kell kötni a gatyát, ha valamit érteni is akarsz (vektorok, vektor analízis, tenzorok, parciális differenciálegyenletek, sokaságok és ezekkel lehet beszélni a görbült terek Riemann geometriájáról)

2016. ápr. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 nontau ***** válasza:
66%
Igaza van sztem az előttem szólónak de lehet filozófiai megközelítése a fizika ezen részének. Először Newton mechanikájának megértése fontos és egy-két alap dolog az atomról. Ki kell lépni a Földön megszokott érzékelhető valóságból, ismerni kell a határozatlansági elvet, Pauli kizárási elvét, Napok működését, érteni kell a periódusos rendszert, kb. ennyi de ez még sajnos semmi. Vannak jó könyvek a kozmológiáról azokon át kell hámozni magad és a net valóban szinte végtelen tudást hordoz. Stzem kezd a fény megértésénél miért anyag és miért hullám?, ez a kulcs, nézz utána, állitsd át agyad és menni fog. Nem könnyű!
2016. ápr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Tudtok ajánlani olyan oldalakat a neten, ahol ilyen könyvszerűen, vagy leckeszerűen leírják ezeket? Könyvet nem szeretnék venni most (bár később lehet, ha rászánom magam).
2016. ápr. 28. 09:39
 7/40 Papi Gonzales ***** válasza:
100%
szerintem egy alap szintű megértéshez és képalkotáshoz még a newtoni fizika is elég
2016. ápr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

[link]


pl it átnézheted a matek egy részét De legalább a 80% matek ha nem csak mesét akkarsz halgatni.

2016. ápr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez az oldal nagyon tetszik! :D Köszönöm! Newton relativitáselméletét is tanulmányozni fogom. Vannak olyan szabályok, amik a fizika és matematika közös ismeretét szükségeltetik komolyabb témában?
2016. ápr. 29. 10:34
 10/40 nontau ***** válasza:
77%
Newton relativitás elmélete valóban érdekes lehet!!!!
2016. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!