Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az esetek többségébe...

Miért van az esetek többségében összefüggés az összeesküvés-elméletek és az azokban hívők iskolázatlansága között?

Figyelt kérdés
Úgy tapasztaltam,hogy csak a tanulatlan emberek hisznek ezekben az elméletekben.

2016. jún. 20. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ezek az elméletek őket célozzák meg.

Vannak bizonyos szempontok: legyen titokzatos, a beavatottság érzésével, legyen egyszerű, legyen olyan, ami önmagát magyarázza (azért nem tudsz róla, mert úgyis eltitkolják).

Elvileg lehetne alapja is, de az ritka, és főleg: nem fog egyhamar kiderülni.

2016. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én eddig pont az ellenkezőjéről hallottam és javaslom, hogy keress rá ilyen irányú felmérésekre, mert igen nagy az esélye, hogy nem igaz amit gondolsz. Vegyünk egy kutató, aki ugye nagyon kis része az iskolázott embereknek, amikor épp dolgozik és a munkájával kapcsolatos cikkeket, kutatásokat olvas mindig megnézi, hogy mennyire alátámasztott egy-egy állítás, mik a források, ki állít és mit; na de egyáltalán nem biztos, hogy ezeket a szokásait megtartja a civil életben is. Egy mérnök vagy kémikus lehet, hogy ettől függetlenül is kevésbé hisz a chemtrailben, ettől még simán gondolhatja úgy, hogy Kennedy feje furán billen, vagy hogy a CIA fejlesztette ki az AIDS-t, a Szovjetunióról hamis képet alakított ki az imperialista nyugat, vagy hogy a Holokauszt nem történt meg, illetve ha igen, nagyon nem úgy ahogy azt leírják (zéró áldozat, ami volt az a nem tisztálkodó zsidók és a szövetségesek hibája).
2016. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés. Természetesen az "összeesküvés-elmélet" az egy buzzword, ráadásul gyakran retorikai bunkósbot, ezért érdemes definiálni, mit értünk alatta, hogyha vizsgálni akarjuk ezt a kérdést.


[link]

2016. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Első köszönöm.Való igaz így van.Mint látható, és ami ki is maradt a leírásomból erőszakosan lépnek fel az ellen aki cáfolni merészeli őket, és ez rettenetesen irritáló.
2016. jún. 20. 12:09
 5/17 A kérdező kommentje:

2-es Az írásodban több ellentmondást is találtam.Nem hinném,hogy ha valaki tudatosan analitikus utána egyszercsak átvált ostoba üzemmódba, aki vizsgálat nélkül bármit elhisz.Legalábbis ilyen személlyel még nem találkoztam.


3-as Pont az ilyen agresszív, semmivel nem alátamasztott cikkek miatt tettem fel a kérdést.

2016. jún. 20. 12:21
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Van az úgynevezett Nobel-betegség, amivel az olyan Nobel díjas kutatókat szokták illetni akik karrierjük későbbi szakaszában megrögzötten ragaszkodni kezdenek alátámasztatlan dolgokhoz, onnan szemezgethetsz. Persze magának a díjnak semmi köze az egészhez, Henry Heimlich a róla elnevezett fuldoklás elleni manőver feltalálója abban hisz, hogy a malária gyógyítja AIDS-t, feltételezhetően emberek is haltak meg amiatt, hogy ilyen irányú kutatásokat szponzorált, amennyire tudom, gyakorlatilag még csak orvosok sem voltak a kutatók akiket támogatott. És ezek még csak nem is az átlag kutatók, Heimlichnek ráadásul elképesztősen sok ember köszönheti az életét, emiatt ha valaki pusztán csak a forráskritikára hagyatkozik akkor már hisz is egy téves elképzelésben. Szóval nagyon kevés olyan ember van aki élete minden pontján analitikusan a forrásokat és állításokat alaposan megvizsgálva tevékenykedne, te sem én sem vagyunk ilyen személyek, hiszen akkor már rákerestél volna mondjuk a conspiracy theory education beliefe survey kifejezés együttesre, ahogy azt már javasoltam.
2016. jún. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy az,hogy hagyatkozunk valakire --->(bizalomból amire rászolgált)<---,de esetlegesen téved egy elmélete során és aközött,hogy a hold egy űrbázis a chemtrail és az illuminati befolyásol mindenkit lehet párhuzamot vonni.Nem azt kérdőjelezem meg,hogy valaki tévedhet,hanem az olyan irrealitásba vonuló "tényként" kezelt "valódi" információkat mint a Haarp irányítja a tudatunkat stb..
2016. jún. 20. 14:03
 8/17 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy nem sok különbség van a nagyon durván alaptalan tudományos elméletek elfogadása és a konteókra való fogékonyság között. A JFK konteókban több mint az amerikaiak fele hisz manapság is, a maga korában viszont ennél sokkal többen gondolták úgy, hogy Oswald nem egyedüli merénylő volt. Nagyon sokan hisznek abban, hogy az amerikai kormány ölette meg Martin Luther Kinget, ez például egy olyan konteó ami valószínűleg a fekete közösségek ÉS a balos fehér értelmiség körében is nagyon népszerű. Noam Chomsky szerint a modern művészet és kultúra csak egy eszköz arra hogy elidegenedjenek egymástól az emberek. Ez szerinted mi, ha nem konteó?
2016. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pl. NSA botrány vs Chemtrail az egyik valós alapokon nyugszik míg a másik elmélet még a bizonyításig sem jutott el.Szerinted melyik következik a másikból ha jobban megfigyeled?Ezek mint a Chemtrail, raptoidok és társai még csak nem is elméletek,addig nem jutnak el.Ezek a képzelet szüleményei az általad felsorolt konteókkal szemben,ami mind a valóságra épült.Ezért nevetségesek az ilyen "információk" és az ezzel foglalkozó oldalak.Pl kuruck,vilaghelyzete...
2016. jún. 20. 14:41
 10/17 A kérdező kommentje:
*cz
2016. jún. 20. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!