Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak a tömegnek van energiája...

Csak a tömegnek van energiája ugye? A gondolatoknak és a kimondott szónak, akkor ugye nincs energiája?

Figyelt kérdés

2016. júl. 12. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szó fizikai értelmében nincs energiája a szónak és a gondolatnak.
2016. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vree ***** válasza:
100%

Lüke kérdés. xD


A fizikai aspektusaiknak természetesen van energiája - a beszéd levegőrezgés, kinetikus energia.

A gondolat elektromos jel az agyban, elektromágneses energiával, és biokémiai energia átalakítása a testben.


De ha nem a fizikai dolgokról beszélsz, akkor mi értelme energiáról beszélni?

2016. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:

Különböző fogalmakat, szavakat használunk. Vannak fogalmaink, amik fizikai dolgokat határoznak meg, tárgyakat, élőlényeket. Vannak kvázi halmazként működő fogalmain. Nincs olyan állat például, hogy gerinces. A gerinces csak egy halmaz, amiben valamilyen ismérv alapján – a gerinc megléte – tartoznak konkrét élőlények. Viszont az „gerincesek” halmazának minden eleme – azaz az össze gerinces állat – rendelkezik például tömeggel, ergo itt van értelme annak, hogy a gerinceseknek van tömege, energiája.


De vannak teljesen absztrakt, elvont fogalmaink, mint például a szó, gondolat, vagy a szerelem, gyorshajtás, hétvége, stb… Ezek nem konkrét tárgyat, és nem is tárgyak egy csoportját jelentik.


A szó és gondolat nem tárgy, ugyanúgy nincs energiája, mint ahogy nincs térfogata, sűrűsége, színe, hőmérséklete, olvadáspontja, szilárdsága, vezetőképessége, törésmutatója, elektromos ellenállása. (Na jó, ha szót leírjuk, lehet térfogata a festéknek – és nem magának a szónak –, amivel leírtuk, lehet színe is. De a szót nem csak leírni lehet, hanem kimondani, akkor a beszédhangnak – és nem magának a szónak – lehet hangmagassága, hangereje. De ezek nem a szó, hanem a szót – mint fogalmat – megtestesítő hordozók tulajdonságai.

2016. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2*Sü ***** válasza:
Illetve ugye az energia szónak van egy fizikai értelmezése. Meg van egy hétköznapi értelmezése, ami sokkal tágabb értelmű. Hétköznapi értelemben lehet egy szónoklat nagyon energikus. De ez nem fizikai energia, nem ez az értelme. Hasonlóan ahhoz, hogy a magasság fizikai értelemben egy hosszúságot takar. De a magas tudást természetesen nem méterben mérjük, a magas villanyszámlát sem. Hétköznapi értelemben egyébként gyakran egymással ellentétesek is lehetnek ugyanazon dolgoknak a jelzői. Pl. egy magasröptű gondolat egyben lehet mélyenszántó is ugye.
2016. júl. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van. És nincs.

Már leírták, de a gondolkodás közben az agy energiát termel. Gyakorlatilag annyit, hogy egy villanykörtét meg lehetne világítani vele. A szó, mint kimondott hangnak is van energiája, hisz megrezegteti a dobhártyádat.

És nincs, mert a hang az csak egy hang, a gondolat meg egy gondolat, nincsen tömege, se színe stb ahogyan azt már leírták.

Nehéz elfogadni, pedig sok olyan dolog van, amire igen is meg nem is a válasz, vannak amik feketék meg fehéherek egyszerre, amiket az ember nem ért meg. (Fény kettős természete, "minden egy hullám", elektronok teleportálása egyik hélyról a másikra, különös távolbahatás stb, ezer másik ilyen van)

Ez is egy ilyen, igen is meg nem.is. Mondjuk most könnyebb helyzetben vagyunk, mert attól függ, hogy melyik oldalról vizsgálod a kérdésed.

2016. júl. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!