Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minden tudós, aki vitte...

Minden tudós, aki vitte valamire, az már fiatal korában is különc volt?

Figyelt kérdés

Értem ezt úgy, hogy én most, 26 évesen eldöntöttem, hogy doktorálok, elhelyezkedem egy kutató intézetben, és megpróbálok a Nobel díj közelébe jutni.


Viszont elgondolkoztam, hogy a legtöbb kutató, aki Nobelt nyert, már gyerekként és tiniként is tudományos körökben okosabb volt, mint én most.


Túl későn tértem észhez?


2016. aug. 10. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Majdnem biztos, hogy nem fogsz Nobel-díjat nyerni. Nem azért, mert későn kezded. Hanem mert egyszerűen túl sokan vannak már. Egy felmérés szerint olyan 7.000.000 tudós dolgozik jelenleg a világon. Ebből kb. hét millió tudós nem fog soha Nobel-díjat kapni. Hiába végezte el az egyetemet 12 évesen, és tölt napi 10 órát kutatással azóta is. Réges-régen volt összesen pár tízezer tudós, a legeslegjobbaknak egész jó esélyük volt. De ma már nem így van. Szóval ha ilyesmi a célod, akkor bele se kezdj. Ha azért akarod elkezdeni a doktorit, mert érdekel, akkor kezdd.
2016. aug. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért akarom elkezdeni, mert érdekel. Csak nem tudom, hogy így lehetek-e még bárki is. Leginkább hozzá akarok tenni a fejlődéshez, akár űrkutatás vagy bármi hasznos terén. Viszont akik erre képesek, azok nem 26 évesen döntik el, hogy doktorálnak, nem?


Vagy ez a kettő nincs összefüggésben?

2016. aug. 11. 09:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy még nem szerzel Nobel-díjat, tehetsz hasznosat az emberiség és a tudomány számára. Ez nem ezen múlik. Amúgy is: a tudomány nem sport, ahol tudatosan készül az ember a Nobel-díjra, ez nem erről szól. Mindenki a saját szakterületén teszi a dolgát.

A 24 évről meg annyit, hogy általában az emberek mesterszak elvégzése után mennek doktorira... Az meg ugye nem 14 éves korban van...

2016. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!