Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kell megoldani a következ...

Hogy kell megoldani a következő feladatot?

Figyelt kérdés

Andrásék a megtermelt szilva 6/10 (hat tized) részét eladták a piacon. 1/4 részéből lekvárt főztek. A megmaradt 15 kg-t hűtőládába tették. Hány kg szilva termett Andráséknál?

Előre is köszi!


2010. ápr. 19. 16:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Mért bonyolítjátok?

Összes szilva: x kg

Eladták az összes 6/10(=3/5) részét: 6/10x=3/5x kg-ot

Lekvárt főztek az 1/4 részéből: 1/4x kg

És még maradt: 15 kg

Ha ezeket összeadod, megkapod az összes szilvát, vagyis x-et.


3/5x+1/4x+15=x


Ezt ha megoldod pontosan 100 jön ki, aminek természetesen a legértelmesebb felhasználása pálinka formájában van. :)

2010. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

jajjj! mindenkinek nagyon-nagyon köszönöm!

Holnap reggel írok témazárót, és megvannak a kérdések.

Hát most már a válaszok is megvannak!

Még egyszer köszi mindenkinek!!!

2010. ápr. 19. 19:50
 13/27 sulfur ***** válasza:
tényleg, miért kell bonyolitani? Eladták a 60 %-t. 25 %-ból lekvár. Ez eddig 85 %. A maradék 15 kg az összes 15%-a, tehát az összes baracknak 100 kg-nak kellett lennie. Tovább tart leírni, mint fejben kiszámolni. Amúgy amit eladtak, lehet, hogy pálinkává "változott". A vevőnek lehet, h volt esze.
2010. ápr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

19.58-as te bonyolítod.

Hogy lett a szilvából barack? :)

2010. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

20:41

Teljesen mindegy, ugyanolyan remek ital készíthető mindkettőből. :)

2010. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Szerintem nem bonyolítom, hanem úgy irom fel, ahogy azt 7. osztályban számonkérik... Amit az előttem szóló két válaszoló leírt "ne bonyolítsd túl" címszó alatt, az

3-4. osztályos megoldás.

2010. ápr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nincs igazad. Teljesen mindegy hogy kapod meg, legyen ott a végeredmény és levezetés. A lehető legegyszerűbb megoldásra kell törekedni.
2010. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Ezzel megint csak vitatkoznék... 7. osztályban EZT a fajta levezetést kérik számon, tudom, mert 8. osztályos vagyok, még emlékszem... Levezetés és levezetés között is van különbség. Kb. olyan, mint, hogy azt mondod, hogy a hidrogén-klorid nehezebb mint a levegő, vagy azt, hogy nagyobb a sűrűsége...
2010. ápr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ha 8.-as vagy, akkor most írtad a felvételit. Ott is szokott ilyen feladat lenni és nézd csak meg a megoldókulcsot, hogy mire adnak pontot. Ha ezt elkezdi szerencsétlen ott akkor elveszt egy csomót az amúgyis kevés időből. Amúgy 9.-es vagyok.
2010. ápr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nem, nem írtam felvételit, már gimiben vagyok. Amúgy meg épp ma délután voltam Varga T. országos döntőn, szal csak tudom, hogy hogyan kell normálisan levezetni egy feladat megoldását... És amit én írtam megoldás nem több egy percnél.
2010. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!