Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tudnánk tenni, ha kitörne...

Mit tudnánk tenni, ha kitörne egy szupervulkán?

Figyelt kérdés

2016. aug. 28. 11:47
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:

Mit tudunk tenni ha egy ázlago vilulkán kitör?

Semmit kb kitelepítjük az embereket és ennyi.

2016. aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a környéken laknánk, semmit (ha időben észrevesszük, menekülünk).

Ha távol, akkor - amennyiben ez tartós és jelentős éghajlatváltozást eredményez - úgy kell átszervezni elsősorban a mezőgazdaságot, hogy a körülményeket tűrő haszonnövényeket termesszünk. Aztán majd sorban a többi az életben maradás fontossága sorrendjében.

2016. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédom egész biztosan kiválóan tudna jó hangosan süvölteni meg sápítozni. Azt szokta akkor is ha kiég egy villanykörte a lakásban, képzeld csak el mit lerendezne egy szupervulkánkitörésre :D

Én tudnék tenni porcukrot a szilvásgombócra, mert az mindig van itthon :)

Az emberek nagy része tudna félni, egy másik részük meg az antikrisztus (vagy más efféle) eljöttétől rettegni. Viszont csak nagyon kevesen lennének azok, akik érdemben is tudnának valamit cselekedni. Pl. átszervezni a mezőgazdaságot (ahogy előző írta), az ipart, a bányászatot, az energiatermelés fejlesztését, meg még millió más dolgot, ami a napsugárzás függvénye. Ugyanis egy szupervulkán kitörésénél várható egy hosszú, lassan csökkenő mértékű ún. "nukleáris tél", amelyet kb. egy atombombaháború esetére prognosztizáltak ezelőtt 50 évvel, de valamilyen mértékben ugyanez történne egy szupervulkán kitörésekor is. Van rá esély, hogy egy újabb jégkorszak következne be ennek hatására, akkor nagy szarban lenne az emberiség. Extrém esetben csak a bak- és ráktérítő közötti sáv lenne élhető olyasmi klímával, mint ami jelenleg hazánkban van (vagy talán attól egy kicsit hűvösebb és szelesebb). Ebben a sávban fekszik a Szahara, a Himalája, az Amazonas, hogy csak három olyan tájegységet említsek, ami óriási kiterjedésű és jelenleg ember számára nem igazán élhető adottságokkal rendelkezik. A Szaharában valószínűleg csökkenne a hőmérséklet, de víz híján nem sok mindent lehet megtermelni. De még ha esne is az eső a jégkorszak miatt, termőföld akkor sincs, egy nagy homokozó az egész.

A Himalája ugye egy óriási hegyláncolat, ott nem sok minden változna klímaügyileg.

Az Amazonas őserdei viszont óriási változásnak néznének elébe, és ebbe a fene tudja, hogyan férne bele sokmillió ember.


Szóval igencsak lecsökkenne az emberek által azonnal lakható területek száma, az tuti, hogy nem férnénk el rajta mind a 7-8 milliárdnyian.

2016. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!