Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek járt már ember a...

Szerintetek járt már ember a naprendszerünkön kívül? És szerintetek méjk bolygón lehetséges az élet? A Naprendszerünkben, és a naprendszerünkön kívül

Figyelt kérdés

#bolygó #idegen #élet #a naprendszerünk kívüli bolygók égitestek
2016. aug. 29. 14:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Méjk bolygón? Az mi? Ember biztosan nem járt.
2016. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezidáig még csak két, ember alkotta TÁRGY jutott el a Naprendszer határáig.

Egyiken sem utzott ember.

.

Amíg az "élet" fogalmát nem pontosítod, addig a kérdésed második része megválaszolatlan marad!

2016. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Hol van a Méjk bolygó? :D

Amúgy szerintem maximum Pataky Attila járt a naprendszeren kívül, amikor elvitték az ufók és megsimogatták belül. Földi eszközzel egyelőre képtelenség megtenni olyan hosszú utat.

2016. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 acelsziv ***** válasza:
90%

3: Akkor ezt jelenti az "Éjjel érkezem" :D

Kérdező: az életnek számtalan formája lehetséges még olyan körülmények közt is ahol nem is gondolnánk. Tehát szinte bárhol lehet élet. A Naprendszeren belül pl az Európa óceánjai gyanúsak.

2016. aug. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A bolygóra úgy céloztam amint a naprendszeren kívüli összes de nem tudjuk hány van ezért azt kérem tippeljetek pld aszem nem biztos 5000 fényévnyire a k

Kepler nézetek utána olyan mint a föld és a napja is megfelelő közelségben van mit gondoltok részletesen új tudásokra akarok szert tenni és a naprendszeren kívüli világ is :)

2016. aug. 29. 16:20
 6/24 A kérdező kommentje:
érdekel
2016. aug. 29. 16:21
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Írd be gugliba: "életre alkalmas bolygók", érdekes cikkek jönnek fel.


+ Szorgalmi feladat: Potenciális életre alkalmas bolygók listája:

[link]

2016. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen az életre alkalmas bolygókon a földihez hasonló életet kell érteni. Hogy hogyan, hány formában létezhet még életnek nevezhető jelenség (valamilyen feltételrendszer alapján), azt elképzelni sem tudjuk.
2016. aug. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Hát, ha azt vesszük hogy a világegyetem végtelen nagy, akkor végtelen sok lehetőségünk lehet másik Földet találni, ott van pl. az említett Kepler-bolygó.

A gond csak az, hogy az ember életideje borzalmasan rövid, az űrben a távolságok meg borzalmasan nagyok. Még ha kivitelezhető is a hibernációs utazás, mint a szájenszfiksön művekben, mire eljut oda az expedíciós űrhajó, a földi civilizáció réges-rég kipusztult, azaz a nulláról kellene mindent felépíteni.

2016. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én úgy vélem az élet valamilyen formában az egész univerzumban bárhol kialakulhat ha megfelelő körülményeket talál. A miénkhez hasonló élet kialakulására is rengeteg hely alkalmas lehet. Első sorban a mi naprendszerünket kell feltárnunk, szerintem itt is megfogjuk találni az élet nyomait még ha csak kezdetleges formában is. Egyenlőre ez is óriási áttörés lenne. Legtöbbünk számára valószínűleg még is az a legizgatóbb dolog, hogy vajon értelmes lények is létezhetnek e valahol. Bizonyára igen de, hogy megtaláljuk e valaha, az már más kérdés. Egyre jobb űrtávcsöveket építünk de ez egyenlőre tű keresése a szénakazalban és ezzel keveset mondtam. Sajnos egy dolog megtalálni egy vélhetően alkalmas helyet és egy másik dolog odamenni és meggyőződni róla. Egyenlőre a Mars is kihívás. Persze azért lehet nagyokat gondolni és fontos is. Szerintem a Marson, vagy az Európán megtaláljuk azt amit keresünk, mármint az élet nyomait, esetleg magát az életet is.
2016. aug. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!