Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik az előnyei a színvakságnak...

Mik az előnyei a színvakságnak? (Protanomália/Piros és Zöld színvakság)

Figyelt kérdés

Van olyan kép amit csak színvakok látnak?

Van bármi előnye a protanomálianak?

Állítolag minden rosszban van valami jó, akkor mi a jó a színvakságban?



#szín #színvakság #protanomália #EnChroma #Színlátás.
2016. szept. 6. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Az éjszakai látásnál esetleg lehet vlaami minimális előny bizonyos helyzetben. De voltaképp ez tlejes mréétkben lényegtelen.


Igazi előnye nincs, csak hátránya. Elvégre nem élvezheted úgy a színskálát, mint mások. Én színtévesztő vagyok, bizonyos színek árnyalatával van gondom. Baromira nincs előny ebből, és nem igaz, hogy minden rosszban van valami jó.

2016. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:

"Állítolag minden rosszban van valami jó"

Nos, a közmondások egyik fő jellemzője, hogy legalább annyi helyzetre nem igazak, mint amennyire igen. Nem véletlenül létezik a többségnek ellenkezője is.

2016. szept. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tehát ha meghal egy apa akinek nincs elrakva sok pénze és a fiaira nem tudna mit hagyni de adni sokat megtud nekik és szereti a fiait, meghal

Na ebben mi a jó

2016. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Harmasnak.

Legalabb nem ugy kell elnie hogy a fiai haltak meg elobb.

2016. szept. 6. 18:11
 5/9 Esteyn válasza:
100%
Városi legenda: a bombázókon színvak bombázótiszteket alkalmaztak, mivel őket nehezebb átverni optikai álcázással.
2016. szept. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A khaki szín több árnyalatát látják, mint a normál színlátásúak, ezért jobban átlátnak az álcán.
2016. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Esetleg ha ujra sorkatonasag lesz, akkor emlitsem meg mindenkepp a szinvaksagom, mert van egy kis "adottsagom".

(Akkor meg van paintballban hogy szurtam ki konnyeden a camuflagues ellenfeleket :D)

Koszi

2016. szept. 8. 04:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a magyar hadseregben még mindig nem lehetsz katona ezzel az adottsággal.
2016. szept. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam nem az lesz a feladatom hogy helyből távol nézek :D de meg említeni nem árt majd :)
2016. szept. 8. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!