Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » AM rádiót is lehet blokkolni...

AM rádiót is lehet blokkolni megfelelő frekvenciájú oszcillátorral?

Figyelt kérdés
Anyám évek óta napi 5-6 órát hallgatja a dankó rádiót és nagyon elegem van belőle, tudom h illegális meg erkölcstelen de annyiszor kértem már h amikor itthon vagyok akkor halkabban halgassa..
2016. szept. 11. 15:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Miért kell még egy rezgőkör 1251 kHz-re hangolva?

Azért, hogy nyugodtabb legyek. Véletlenül se zavarj bele valami légiforgalmi sávba. Persze nagyon valószínűtlen, hogy ~ 0,25 wattal ez bekövetkezne.

- - -

A felharmonikusok egy alapfrekvenciájú rezgés egész-számú többszörösei.

Mondjuk van 3 szinusz-oszcillátorunk. Az első az alapfrekvencia legyen 100 mV. A második az alapfrekvencia háromszorosán rezeg 20 mV-os jelszinttel. A harmadik ötszörös frekvencián rezeg 5 mV-tal.

Sutty a három jelet összekeverjük:


[link]


Az eredő görbe (a képen a legvilágosabb) már nem szinusz lesz, egyre inkább négyszög forma, minél többféle páratlan felharmonikus van benne.

A fizika vicces kedvéért ez fordítva is igaz. Ha van egy jó, meredek jelet adó négyszög-oszcillátorunk annak a jeléből kiszűrhetők az alapfrekvencia páratlan egész-számú többszörösei. Ezek a felharmonikusok ugyan gyengébbek *, de még az 53. felharmonikus is kimutatható.

/* A frekvencia növekedésével egyre gyengébbek /

2016. szept. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
***
2018. aug. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!