Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magyarországon mit használnak...

CaptainSkicc kérdése:

Magyarországon mit használnak balzsamozásra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy pl. Amerikában a formaldehid/formalin a divat, de a Wikipedia ezt írja: "Az Európai Unióban 2007. szeptember 22. óta tilos a használata, mint tartósító vagy balzsamozószer.". Akkor az EUban mit használunk? Balzsamozunk-e egyáltalán? (Sajnos nem vagyok jártas az itthoni kegyeleti dolgokban)

2016. szept. 26. 23:28
 1/7 EagleHUN ***** válasza:

Nagyjából semmit.

Itt sosem volt divat.

Meg az egyik legdrágább "temetkezés" balzsamozva, mi meg csórók vagyunk, meg úgy vagyunk vele hogy nincs értelme úgy földbe kerülni hogy nem bomlasz el.

(Ez egy nagyon buta és környezetszennyező Amcsi szokás...)


Így aztán legtöbben a krematóriumot használjuk mert az olcsó.

Tehetősebbek földbe, kriptába, mauzóleumba, temetkeznek.



Mindezekből következik hogy a formaldehiddel/formalinnal tartósított test földbetemetésének (teljesen jogos) EU-s tiltása semmiféle tiltakozást zúgolódást nem váltott ki.


Acetont lehet használni víztelenítésre, zsírtalanításra halottaknál.

Azzal lehetne ha lenne rá igény.

Ha ezt az acetonos eljárást műanyaggal is kombinálod akkor a "Bodies" kiállítás egy darabját hozod létre.


[link]

2016. szept. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:

Mondjuk az acetonnal is van baj, mert a drogrendelet hatálya alá tartozik, gramm szinten kell elszámolni vele, veszélyesanyag-tárolási nyilvántartást is kell vezetni, veszélyes anyag- és hulladéktárolót kell fenntartani, plusz fokozottan robbanásveszélyes, ami még plusz tűzvédelmi előírásokat is jelent...

Bonyolult, szigorúan szabályozott, drága beruházásos dolog az aceton használata.


Gazdaságosban marad a sonkapácolós módszer.

2016. szept. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:

Ezt az aceton-drog dolgot mikor vezették be?

Mert én egy pár éve bementem a legnagyobb elérhető gyógyszertárba és kértem egy üveggel vegytisztát...

Furán néztek, de adtak egy üveggel "festékoldási célra" XD, alá kellett nekik írni személy ig. számmal de adtak.

Még mindíg van belőle egy kevés... :)

2016. szept. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

Én 2001-2004-ig voltam karbantartási vezető egy cégnél, ahol egy 2K gyantát feldolgozó-használó gépnél a tisztítást acetonnal kellett megtenni.

A havi aceton fogyás kb. 20 liter volt.


Azt hiszem, akkoriban valami pár liter per hónap volt a minimum fogyás, aminél már lejelentési kötelezettség van.

[link]


Most 50 kg / év


[link]


A tárhely, nyilvántartás nyersanyagként és hulladékként is az ISO 14001-hez tartozó kötelezettség, nem csak a drogszabályozás miatt.

2016. szept. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 EagleHUN ***** válasza:
Ok köszi, akkor ez nem érinti az a fél decit ami nekem van... :)
2016. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 1 srác válasza:
Sirásó vagyok általában formalinban használunk de ez nagyon ritka
2017. dec. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EagleHUN ***** válasza:

#6

"Sirásó vagyok általában formalinban használunk de ez nagyon ritka"


- A sírásók nemigen szoktak a holtakhoz nyúlni! Max a koporsót nyitják ki és zárják be!

(Legalábbis nem lenne szabad!)

A kórboncnok vagy az erre képzett szakemberek esetleg hozzányúlhatnak.


- A formalin tiltott (ilyen célra!) az unijóban, mert talajvízszennyező. Nemigen találkozhatsz vele.


- Balzsamozás drága így nagyon ritka is idehaza.

2017. dec. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!