Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kell kémiából egyenleteke...

Hogy kell kémiából egyenleteket csinálni pl hogy a H2+O2 ból hogy lezs H2O és hogy utána miért úgy írjuk fel hogy 2H2+O2= 2H2O és a többit is hogy miért így csináljuk?

Figyelt kérdés

2016. szept. 28. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért kell, mert anyagmegmaradás van, úgyhogy amennyi az egyik oldalon "bemegy" szóval részt vesz a reakcióban, annyi kell "kijöjjön" is, vagyis a keletkező termékben is annyi kell legyen. A lényeg az, hogy olyan együtthatókat kell írni a különböző vegyületek elé, hogy az atomok darabszáma a két oldalon megegyezzen.

Itt, ha a bal oldalon van 2 db oxigén, akkor a jobb oldalon is kell legyen. Viszont akkor a jobb oldalra kell egy 2 együttható. De ha a jobb oldalra kerül egy 2-es az már azt jelenti, hogy 4 db H van ott, szóval a bal oldalra is kell a H elé egy 2. Így lesz azonos a darabszám.

2016. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A vizet már értettem de mondjuk N2+H2=NH3 az hogy lesz és miért lesz úgy meg pl a nehezebbek már hogy jönnek ki mondjuk a 2Al+3O2=2Al2O3
2016. szept. 28. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszhoz még vedd hozzá azt a körülményt, hogy ha pl egy gáz vesz részt az egyenletben, azt mindenképp molekulaként (két gázatom egybekapcsolódva) kell szerepeltetni, mert a természetben így találhatók. Ezért nincs ilyen egyenlet, hogy 2H+O= H2O, holott az anyag mennyiségileg rendben van. Vágod?
2016. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt abban az időszakban nem tudtam, 13 voltam, de köszi, hogy segítettél, szerintem, akkor vagy segített, vagy rá mondtam, hogy persze értem. :)
2023. okt. 20. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!