Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tenne az emberiség ha...

Mit tenne az emberiség ha valóban ez történne?

Figyelt kérdés

Az Űrodüsszeia című trilógiában az emberiség űrhajója a Jupiter mellett a következő idegen eredetű üzenetet kapta:


E VILÁGOK MINDEGYIKE A TIÉTEK, KIVÉVE AZ EURÓPÁT.

NE PRÓBÁLJATOK LESZÁLLNI RÁ.


tehát, mit tenne az emberiség, ha valóban kapnánk egy üzenetet óva intve minket attól, hogy ott kutakodjunk?

Az emberi természet nagyon kíváncsi volna, de éppen arra kapnánk utasítást, hogy ne kíváncsiskodjunk.

Mit tennénk?



2016. okt. 18. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első nekifutásra az összes távcsővel megnéznék, hogy mi van ott.
2016. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Wadmalac ***** válasza:
100%
Aztán menne egy szonda. Ha lepuff, akkor majd kussolunk.
2016. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vree ***** válasza:
55%

Az Űrodüsszeia egy baromság.


Amúgy mit tehetne az ember? Feladná, mert nyilvánvaló, hogy a világot valami hibbant isten irányítja, aki pont ide az Európára teszi a székhelyét, nem ám a galaxis másik végébe, mikor az egész mindenség a rendelkezésére áll, csak azért, hogy hecceljen minket.

Ez az egész "az egész világ a tiétek, kivéve EZT a jól megközelíthető, kézreeső pontot" engem az édenkerti fa, vagy a parasztlány és a zárt ajtó meséjére emlékeztet. Semmi értelme, csak hogy jól lépre csaljon valakit a természetes viselkedése által.

2016. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tislerics Máté ***** válasza:
85%
Visszaüzennénk hogy miért? Ha nincs válasz sokáig, akkor küldenénk a sondákat és megpróbálnánk lefúrni a jég alá!
2016. okt. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Esteyn válasza:
100%
"Ki vagy te, hogy megmondd, hogyan éljem az életem?"
2016. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Vree ***** válasza:
100%
^"Nem vagy az igazi apám, Titokzatos Üzenet!"
2016. okt. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Tegyük hozzá, hogy az üzenet azután jött, hogy a Jupiterből csillagot csináltak az idegenek és a holdjai lakhatóvá váltak, az Európa meg felolvadt.
2016. okt. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 EagleHUN ***** válasza:
100%
Igen 7-es nekem is az jött le hogy 3-as és 4-es nem látták vagy nem figyeltek a film végén!
2016. okt. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 EagleHUN ***** válasza:
100%
Szerintem is az lenne amit 1. és 2. írt.
2016. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Az Űrodüsszeia egy baromság."


Nos, szerintem egyáltalán nem. Gyanítom, hogy nem ismered a pontos történetet.

A monolit egy idegen civilizáció terméke, egy intelligens számítógép, aminek a feladata minden potenciális értelmes lényt segíteni a fejlődésben.

A Jupiter berobbantása az Európa jégpáncéljának megszüntetését, ezzel az élet szárazföldre, nagyobb élettérbe, jobb fejlődési körülmények közé juttatása. Az emberiség eltiltása azt szolgálja, hogy ezt a fejlődést gyarmatosítással vagy bármi egyéb módon se zavarhassuk meg.


Nem látok logikai buktatót a sztoriban. Pedig nem keveset olvastam, hidd el.

2016. okt. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!