Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megtudná valaki mondani, hogy...

Megtudná valaki mondani, hogy hegesztésnél milyen erős az ívfény?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy 2000fok felett van,de valami közelebbit szeretnék tudni a nap fényéhez képest.


Páromnak gyógyíthatatlan szembaja lett /25éve hegeszt,ebből 6-7éve lett csak solar pajzsa/ azt mondják,hogy a napfényben való állandó munka,az UV sugárzás stb okozhatja..de a hegesztésre azt mondják,hogy nem...de én biztosra veszem ,hogy igen..aki hegeszt azt tudja,hogy milyen erős fénye van...a párom milliószor nézett már bele...persze van genetikailag is ilyen,neki is van a családjában,ráadásul kék szemű. sárgafolt és hátsó pólus sorvadás, tele hegekkel a szemfenék és ezt 38évesen diagnosztizálták először /már előtte voltak gondok.


Szóval, szeretném mondani a dokijának az adatot a hegesztés fényéről.

köszönöm


2016. okt. 27. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szóval téged nem az "erőssége" érdekel, hanem az UV tartalma?
2016. okt. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A hegesztőpajzsban lévő üveg szűri az UV-t is, viszont gyakori a hegesztőknél, hogy pajzs nélkül hegesztenek.
2016. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak :igen azt szeretném tudni.

A másodiknak: téved,mert nekik kell beállítani Áram erősséghez mérten, s van aki rosszul állítja be /pl egyik munkatársa a 12helyett leveszi mindig 9-re. A másik pedig az hogy nem tudnak rögtön pajzzsal kezdeni,mert akkor még sötét a lencse,és évek alatt ez a pillanat sok. Ráadásul az utóbbi években lett pajzsa. Húsz évig nem volt.

2016. okt. 28. 09:04
 4/4 anonim ***** válasza:

"A másik pedig az hogy nem tudnak rögtön pajzzsal kezdeni,mert akkor még sötét a lencse"


Nagyon régen van már automata hegesztőpajzs, ami az ívgyújtás kezdetekor automatikusan elsötétedik, így ez sem probléma. Egy alap normál hegesztőpajzs 11-es üveggel 2500 forint körül van, erre sajnálta a pénzt a párod? Értem én, hogy a munkáltató kötelessége ezt is biztosítani, de megérte ennyiért tönkretenni a sajt szemét?


Sajnos konkrét infót nem találtam arról, hogy milyen erős az ívfény, de ezt egy szemésznek tudnia kellene, nem ?

2016. okt. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!