Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért alakul ki romantikus...

Miért alakul ki romantikus kép az amúgy nem éppen pozitív személyekről?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a betyárokra, akik nagy népszerűségre tettek szert már az ő korukban. Dalok, történetek születtek róluk. Valahol olvastam, hogy más országokban is ilyesfajta ismertségre tettek szert a hasonló útonállók. Például a szlovák betyárok is népszerűek szlovákok körében.


A közelmúltból is lehet példát hozni: a Viszkis rabló. Őneki is elég érdekes hírneve lett.


2016. nov. 2. 12:28
 1/4 EagleHUN ***** válasza:

"Például a szlovák betyárok is népszerűek szlovákok körében. "

Pontosan kik?

2016. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 EagleHUN ***** válasza:
100%

Kérdésedre válaszolva:

A betyáraink a 48-49-es szabadságharcban is melettünk harcoltak. Sőt sokan akkor lettek ilyen bujdosók. A nép ezért segítette őket, mert ezután direkt az Osztrák érdekeltségeket rabolták ki.

Inkább a partizánokhoz hasonlítanám őket sem mint bűnözőkhöz!

Hogy ez külföldön hogy ment nem tudom.

Robin hood is a nép érdekében rabolt!


A Viszkis is hasonló mert

1)senkit nem bántott,

2)a lakosság már akkor útálta a bankokat,

3)nagyon lazán csinálta, sohasem volt túl mohó mert a mackóhoz nem nyúlt, kivéve az utolsó rablásánál amibe bele is bukott!

4) Szétszívatta a( lakosság álltall akkoriban ugyancsak útált) rendőrséget és nagyon látványosan. (Az első nyomozó leszámolt a sikertelenség miatt, a rákövetkezőnek meg egyszerűen beöltözött, így a kamerafelvételen a "nyomozó" rabolt! XD


Nem mondom hogy ezért példaképe legyen bárkinek is!

De ilyen vicces fricskát adni hát le a kalapom...

2016. nov. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Crisopher ***** válasza:

Szerintem elég egyszerű a válasz: a hétköznapi emberek azonosulni tudtak velük. És ezért szimpátiát is éreztek irántuk. Ennek oka, hogy ezek a figurák (ahogy Eagle Hun is írta) nem az egyszerű embereket támadták, hanem azok "ellenségeit", mint az osztrákokat (betyárok), gazdagokat (Robin Hood), vagy a bankokat (Viszkis). Kicsit talán a káröröm is közrejátszott ebben.

Amúgy az irodalomtól sem idegenek az olyan karakterek, akik sem a rossz, sem a jó oldalon nem állnak (tehát nem főhősök és nem is antihősök/főgonoszok), hanem ún. antigonoszok. A legtipikusabb példa erre Kira a Death Note-ból. Alapvetően ő se jó, de mégis szimpátiát érezhetünk vele, mert kegyetlenül irtja a bűnözőket. Biztos vagyok benne, hogy sok más hasonló karaktert lehetne még felhozni.

A fent említett emberek is valami ilyesmi karakterek lennének, ha egy irodalmi műben vagy épp filmben szerepelnének. Csak ők ugye a valóságban tevékenykedtek.

2016. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért azt hozzá kell tenni, hogy nem csak a gazdagokat rabolták ki, és akit kiraboltak, az bizony nem kedvelte őket utána!
2016. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!