Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ember hogy jöhet rá olyan...

Az ember hogy jöhet rá olyan dologra egyedül amit nem ért?

Figyelt kérdés
De most komolyan kérdezem. Einstein és a nagy feltalálókból kiindulva, nem volt előttük semmi, nem segitett nekik senki.. egyedül kellett rájönniük egy képletre, egy dologra.. Egyáltalán, honnan tudták, hogy az jó e, ha nem segitett nekik senki, mert más frekvencián voltak agyilag előrébb haladottak, ezért nem tudtak segiteni nekik, vagy ha igen is.. hogy értették meg ezek a nagy emberek, a saját nyelvezetükkel? Arra is gondolok hogy ha egy dolgot elemeire szedünk, sok kis 100-1000 apró dologból áll vagy van összeköttetésbe.. Még is hogy jöttek rá, hogy értették meg a saját nyelvezetükkel, ha nemzetközileg volt egy szó, és neki mást jelentett, pedig ha értette volna egyből rájött volna a megoldásra.. Van előttem egy rajz, hosszasan töprengtem a megértésén, kerestem a megoldást, nincs senki akitől segitséget kérjek, aki leellenőrizné, (ezáltal gyorsabban megérteném az egész témát) de azt éreztem érzem hogy csak ennyin múlik.. egy csettintés hogy meglegyen, hogy rájöjjek a nyitjára.. és akkor már tényleg megérteném az egészet egy életre.
2016. nov. 6. 22:34
 1/5 anonim válasza:
84%
Hát nem... Ez nincs így. Einstein Maxwellre meg a a többi fizikusra alapozta a feltevését.
2016. nov. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tislerics Máté ***** válasza:
,,A képzelőerő fontosabb mint a tudás" (Albert Einstein)
2016. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na és hol a fizikai törvényszerüségek? mindenre ugyanaz ugyanúgy érvényes. hiába hogy elképzelem, a valóságba lehet nem müködne, teljesen másképp
2016. nov. 7. 08:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Értem a problémádat. Nem könnyű elmagyarázni pontosan, miként működik a tudomány.

Az ember gondolkodó lény. A gondolatnak két fontos eleme van. Egyfelől a memória, azaz egy csomó dolog tárgyi tudása. Ezeket valakik valamikor "kitalálták", az ember meg megtanulja. A másik fontos elem az asszociáció, az összefüggések felfedezése. Ez nagyjából olyasmi, ha éhes vagy, eszedbe jut a kenyér. Addig nem jut eszedbe, míg nem vagy éhes. De ha közben almát látsz, rögtön eszedbe jut, hogy meg lehet enni, ez is csillapítja éhségedet, ráadásul jó (amit egy másik korábbi tapasztalatból tudsz).

Ha most elképzeled Einsteint, aki sok mindent olvasott (tanult), és állandóan az izgatta, miért van az úgy, ahogy olvassa, akkor érthető, hogy mindenről eszébe jutott valami. És mivel sok mindent tudott, és mindent mindennel össze akart hasonlítani, ezer dologról millió más jutott eszébe. Például ismerte Newton munkásságát. Sok mindent maga is kipróbált. De az izgatta, vajon mi a fenétől nem megy (magától) másfelé a kocsi, miután meglökték. És a labda ugyanezt teszi. Meg a fény is. Elgondolkodott, mi lehet, ami az égvilágon mindent ugyanúgy irányít. És sok melléfogás után (amit általában nem közöl a történettudomány, hiszen Einstein se mesélte el részletesen), apránként rájött. Biztosan rengeteget számolt. Elgondolta, mi van, ha így lenne, mi van, ha úgy lenne. Az esetek zömében akadt probléma. Az asszociatív tudása mutatta ezt meg neki. És végül meglett az, ami mindent megmagyarázott. A speciális relativitáselmélet.

Utána azon töprengett, hogy mi van, ha ezt más dolgokra is alkalmazza. Akkorra már sok mindent tudtak az elemi részecskékről. Meg a csillagászati eseményekről. Tudták például, hogy a fény elhajlik a Merkur mellett, mert "mögé" lehet látni. Einstein azt mondta: jó, jó, de hogy lehetne ezt egyetlen dologban összefoglalni? Ami mindenre jó! Ismét jó sok számolás, beszélgetés, és jött az asszociáció. Ebből adódott a téridő fogalma, aztán meg az általános relativitáselmélet.

Ugyanez a helyzet más tudományokkal is. Az ókorban sokáig nem értették, mitől hal meg az ember. De valakiben felmerült: jó, nem tudjuk, mitől hal meg, de mitől él?!! Vizsgálódtak, beszélgettek, és rájöttek, a dolog nyitja a vér. Sok mindent, többek között a test szerveinek a táplálékát szállítja. Általános fuvarozó. Sokakat érdekeltek a részletek is. Mindenféléket megvizsgáltak, közben mások más dolgokkal tették ugyanezt. Emezek meg azt is felhasználták, így derült ki a vér összetétele. Amit ma a laborban rutinvizsgálattal adnak neked egy tűszúrásnyi vérből.

2016. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Javaslom, nézz utána Nagy Károly: Einstein hatása a XX.század fizikájára.


Több felvetett kérdésedre is választ lelhetsz benne.

2016. nov. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!