Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a jobb? Együtt élni valakiv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jobb? Együtt élni valakivel, akivel nincs az ember egy hullámhosszon vagy inkább egyedül maradni/élni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 18. 13:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül élni.
2016. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyedűl. Egy idő után egymás idegeire mennének és stresszes lenne.
2016. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig egyedül jobb. Sajnos egy idő után, igaz még akkor is "jobb", de hamar lesznek ennek negatív lecsapódásai. Sajnos nem sok embert ismerni aki 70-80-90 évet élt úgy, hogy végig egyedül élt. Sokuk elég fiatalon (60 éves kor környéke) meghal. Hogy miért, azt nem tudom, biztos van ennek orvosi magyarázata is.
2016. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább vagyok egyedül, mint egy nem jól működő kapcsolatban, nem hogy még össze is bútorozzak.
2016. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Egyedül élni és közben nyitottnak maradni azokra, akikkel egy hullámhosszon vagyunk.
2016. okt. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Csakis egyedül. Mondjuk én az a típus vagyok, aki megáll egyedül a lábán és jól elvan, ha nincs kapcsolata, akkor sem, ha évekig tartó állapot (volt már rá példa).
2016. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!


A 3-as válaszolót én is meg tudom erősíteni a válaszában. Azt már én is észre vettem, hogy akik egyedül maradnak/élnek, azok előbb meghalnak. Nekünk is volt több ismerősünk, akik így jártak. Valószínű azért van ez így, mert egyedül az embernek már nincs olyan életcélja, nincs olyan hajtóereje, mintha párkapcsolatban élne.


Párkapcsolatban az ember jobban hajt, igyekszik a másiknak is megfelelni. Valamint lakásról, házról gondoskodik(vétel, felújítás), ha pedig már gyerekek is vannak, akkor teljesen őértük tudja az ember az energiáját, munkáját, életét, pénzét áldozni. Valahogy így gondolom ezeket a dolgokat :-)

2016. okt. 18. 13:59
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nyilván.
2016. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Párkapcsolatban az ember jobban hajt, igyekszik a másiknak is megfelelni. Valamint lakásról, házról gondoskodik(vétel, felújítás), ha pedig már gyerekek is vannak, akkor teljesen őértük tudja az ember az energiáját, munkáját, életét, pénzét áldozni. Valahogy így gondolom ezeket a dolgokat :-)"


Szerintem ez sokakra tényleg igaz, észrevettem a környezetemben is, de nem általános szabály. Nálam ez nem állt fenn, nagyon is motivált vagyok arra, hogy boldoggá tegyem magam (úgy gondolom, ez csakis az én felelősségem).. Amikor nem volt párkapcsolatom, akkor is arra koncentráltam, hogy minél jobb körülményeket teremtsek magamnak (karrier, megélhetés, hobbik, barátok), házasságban is motivált vagyok ezekre is, illetve még többre. Mielőtt megismertem volna a férjem, 4 évig voltam egyedül, azalatt a 4 év alatt hihetetlenül sokat fejlődtem minden szempontból.

Én úgy gondolom, hogy egy boldogtalan, lemondásokkal teli, összeférhetetlen párkapcsolat csak hátráltatja az embert a céljai elérésében. Aláássa az önbizalmát, kételyeket támaszt önmagával szemben, kiöli belőle a motivációt. Egy kiegyensúlyozott, jó kapcsolat, ahol szeretik és támogatják egymást a felek, közös céljaik vannak amin mindketten dolgoznak, rengeteg pluszt tud adni az embernek, viszont alapvetően a mi dolgunk magunkat boldoggá tenni.

2016. okt. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Home Alone. :)
2016. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!