Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » ÉRDEKES SZÁMOK! Milyen messze...

ÉRDEKES SZÁMOK! Milyen messze van a Hold? Mennyit fogyaszt egy Boeing? Hány wattos egy mozdony? Olyan érdekes mennyiségek és adatok érdekelnek amik azért nemtúl közismertek, de érdekesek!

Figyelt kérdés
"Érdekes számok és mennyiségek"

2016. dec. 31. 12:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

BICIKLI abroncs-gumi TÉMA


27 > 28 azaz a 27-es bicikli-gumi nagyobb mint a 28-as bicikli-gumi


26-os méret háromféle van, az 559-es és az 584-es és 590-es, három teljesen különböző méret és mégis ugyanaz a 26-os elnevezés


28 = 29 azaz a 28-as is 622-es és a 29-es is 622-es gumi !!!

2016. dec. 31. 15:20
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"A Hold 500 ezer kilóméterre van "


Igazából csak 400K-ra, kerekítve (még pontosabban kb. 385K km, kb. 10K km-es változással). Ez megint több mint 20%-os tévedés, és a Wikin sehol nem írnak 500K-t, szóval megint csak nem értem, hogy honnét szeded ezeket az adatokat... Utána nézel egyáltalán ezeknek az értékeknek, vagy csak találomra írkálsz be légből kapott adatokat?

2016. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

ATOM energia



40 TONNA URÁN üzemanyag van Pakson

40 Tonna használt hasadóanyag grammja arany árban van

2100 megaWatt 4 blokkban összesen

Az elhasznált hasadóanyag is még 1000 évig 1% hőteljesítményt ad =21megaWatt

16 kg a kritikus tömeg

egy urán maghasadásnál 3 neutron lép ki, ez titkos adat volt évekig

1600 év a felezési idő és millió év felezési idő egyes izotópoknál

30 évig megközelíteni sem lehet a kiégett fűtőelemeket pihentetni kell a helyszínen

2016. dec. 31. 15:34
 14/20 A kérdező kommentje:

SZÉL és NAP energia


1 megawatt szélerőmű 2mrd-FT-ba kerül . milliárd, nem millió

35-50 méteresek a lapátjai, brazíliában gyártják, onnan hajón jön

20% os hatékonysággal termel általában ennyit fúj a szél

szélerőmű sok 100 évig nem termel hulladékot, csak gyártásakor

Naperőmű 10m2 ad 1kW-ot csúcsban, ez 1 millió forint, hatásfok kb 20% a csúcshoz képest

A gyártás során a szilícium kristályok gyártására kb az az energia "rámegy" amit később 30 év alatt lead a napelem, tehát az energiamérleg nem pozitív

élettartam napelemnél 30-60-év kapacitás feleződéssel

2016. dec. 31. 15:53
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"a műholdas-telefon műholdak csak 100 km magasan vannak"

Az Iridium műholdak 780km magasan vannak.


"40 TONNA URÁN üzemanyag van Pakson"


A VVER440-es reaktorban lévő urándioxid fűtőanyag tömege 42 tonna, ebből 4 van pakson. Forrás: az erőmű hivatalos honlapja.


"egy urán maghasadásnál 3 neutron lép ki, ez titkos adat volt évekig"

Úgy 1940-ig biztosan.


"szélerőmű sok 100 évig nem termel hulladékot, csak gyártásakor "

Kivéve amikor nem adja ki a mutatvány:


https://www.youtube.com/watch?v=wfzgIxMEo8g


xD

2016. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Komolyan nem tudom, honnan szeded ezeket az adatokat. Írhatnál erről is valamit (forrásmegjelölés).



"16 kg a kritikus tömeg "


Izotóponként változik. A 238-as izotópnak konkrétan nem is nagyon van kritikus tömege (van, de olyan sok, hogy nem tartják számon a kritikus tömeg szempontjából), ez a 15 kg (kb. 7dl) a dúsított uránra vonatkozik (többféle izotóp). Ezen kívül még vagy 10 izotópját állították elő az uránnak, mindnek elég különböző a kritikus tömege, meg egyéb fizikai jellemzői.


"1600 év a felezési idő és millió év felezési idő egyes izotópoknál "


A természetben az urán két leggyakrabban előforduló izotópja 238-as 4,7 milliárd év felezési idővel, és a 235-ös 700 millió év. Utóbbi mindössze kb. 0,7%-ban található meg a Földön. A 233-asnak 160.000 év, 1600 évről nem találtam adatot.


"30 évig megközelíteni sem lehet a kiégett fűtőelemeket pihentetni kell a helyszínen"


Én 4 évet tudtam, és utána szállítják át a végeleges helyére (atomtemető).



"SZÉL és NAP energia

20% os hatékonysággal termel általában ennyit fúj a szél"


Nono. 20%-os időkihasználtságban működik, mert ennyit fúj a szél (ez helyszínfüggő, én inkább kb. 15-30%-ot saccolnék). Elektromos áramot pedig kb. 25-40%-os hatásfokkal termel (szélerősség- és egyéb függő). A kettő együtteséből adódik a hatékonysága, tehát a 15-30%-nak a 25-40%-a, vagyis kb. durván 5-10%.


"szélerőmű sok 100 évig nem termel hulladékot, csak gyártásakor "


Mutass nekem csak egyetlen olyan szélerőművet, amin semmit sem kell cserélni sok 100 éven át :D A szélerőműveket kb. 50 évre, a turbinákat kb. 15-25 évre tervezik.


"élettartam napelemnél 30-60-év kapacitás feleződéssel"


Ideális körülmények között talán. De átlagosan kb. 20 év után már alig a felét termeli, mint új korában (főleg sérülések, mikrokarcok fényszórása miatt).

2016. dec. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát azért elég a Föld Hold távolság nem egy hatalmas titok,amit csak néhány ember tud,pontos értéket nem tudok,de valahol 370 ezer km környékén van.Ha majd érdekel a pontos értéke akkor beírom a Google-be.


Milyen Boeing fogyasztására gondolsz?A Boeing egy gyártó,nem pedig egy repülőgép típus.


A mozdonyra meg ugyanez vonatkozik,meg azért minimálisan tájékozott ember belátja,hogy az erdei kisvasutak mozdonyainak teljesítménye valahol egy erősebb személyautó és egy kisebb teherautó között van.Tehát pár száz kW.Ellenben egy orosz gigászi mozdony,amit 3 gépből építettek egybe,lazán kitol magából több tízezer kW-t is.

2017. jan. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 dq ***** válasza:
Volt már eddig igaz adatod?
2017. jan. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 EagleHUN ***** válasza:

"A Hold 500 ezer kilóméterre van" - Valaki már írta csak megerősítem: 384 400 km

[link]


"2 és fél nap a Holdig az út és állítólag 69-ben leszálltak rá" - nem csak állítólag...


"a TV műsot 40 ezer km-ről sugározzák a műholdak" - Majdnem de durva kerekítés a Geoszinkron-Geostacionárius pálya magassága: A 35 786 km az átlagos tengerszint fölött.

[link]

Mondhatjuk kerekíthetjük és szokták is 36000km-nek.


"a műholdas-telefon műholdak csak 100 km magasan vannak"

100km a Kármán határ ez alatt nincsen stabil föld körüli pálya!

[link]

Az ilyen műholdak ezért 10-20-50km-el magasabban keringenek!


"Wikipédia pedig bekaphatja"

A wikipédia ne k.-ja be! Nem csak elolvasni érteni is kell amit olvasol.

2017. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

OLAJ --- ARANY Oil --- Gold


1tonna olaj 1g aranyra váltható át nagyságrendileg jelenleg

1mrd tonna olaj az 1 mrd gramm arany, ami ezerTonna arany

ennyit ér egyetlen nagyobb olajmező

kb 500 ilyen nagy olajmező van a világon

90% az olajnak arab öbölben van

8% orosz

2% usa

2017. márc. 14. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!