Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel lehet oldani a pillanatr...

Mivel lehet oldani a pillanatragasztót?

Figyelt kérdés

2017. jan. 7. 22:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egy fa hangszert javítottam de túl sok ragasztót tettem rá.
2017. jan. 7. 22:10
 2/11 EagleHUN ***** válasza:
100%

Aceton oldja elvileg.


De előbb próbaként csinálj egy ragasztós fadarabot és azon próbálkozz, mert nem tudom hogy a fával mit tesz az aceton.


Egyébként fémtárgyról már távolítottam el úgy hogy meggyújtottam, pillanatok alatt leégett róla, és kis tisztítás után jó volt. (A füstjét nem szabad belélegezni, ciános!) Semmi baja nem esett a fémnek, de a fáról már ez nem mondható el!

2017. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 EagleHUN ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__hazimunka__762231-oldj..


WD40-el még nem próbáltam. Sajnos az sem túl jó a fának...

2017. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 dellfil ***** válasza:

Lakkozott, vagy politúros az a hangszer? Mert akkor vigyázva kell eljárni, hogy azt ne oldjad le. Vagy fogod, és a ragasztás környékét teljesen letakarítod a szerrel. :)

Én a WD-40 spray-t ajánlanám. Igaz, ez nem oldószernek készült anyag, hanem kenő, kontaktusjavító spray. Beszáradt csapágyak, vagy makacs, korrodált csavarok meglazítására szolgáló anyagkeverék. De van olyan komponense, ami - tudtommal - oldhatja a frissen(!) megkötött pillanatragasztót.

De:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__hazimunka__762231-oldj..


dellfil

2017. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dellfil ***** válasza:

Bocs, tárgytalan a válaszom. Míg irkáltam (baromi lassan! :D) addig megelőzött EagleHUN. :) Ment a pacsi! :D


dellfil

2017. jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, amúgy nem lakkozott
2017. jan. 9. 12:18
 7/11 dellfil ***** válasza:

Nos, ha natúr, vagy pácolt fa, akkor a WD-40 felejtős, mert beivódik az olajtartalma a fába. Elég erős szagú komponensek is vannak benne. Ezért foltot hagy, és igencsak szaglani fog. Ami egy kézben lévő hangszernél, - ráadásuk ha fúvós is - nem egy előny. :DDD

Javaslatom: Óvatosan lekaparni a felesleget, pl. borotvapengével. (Nem gyalulni, kaparni. :)) Utána 600-as csiszolópapírral finoman megcsiszolni, utána vastag vászon ronggyal polírozni.


dellfil

2017. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]

ez vajon jó lehet?

2017. jan. 9. 18:05
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

Ez az UV fényre kötő ragasztók oldószere. Meglepne, ha ez kompatibilis lenne a szokványos cianoakrilát ragasztókkal.


Amúgy próbálkozhatsz pár óvatos csepp vízzel és utána lepattintással. A higító eléggé szálkahúzó a fánál, lehet, hogy rossazbb, mint pár csepp víz nedvesítése.

Attól tartok, hogy a ragasztó a natúrfába be tudott szívódni, szóval foltja valószínűleg maradni fog.

2017. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
próbálkozzak fúrással? a hangolókulcsok is fából vannak
2017. máj. 13. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!