Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, ha valaki...

Mit jelent az, ha valaki kétkezes? Miért alakul ki? Mi az oka?

Figyelt kérdés
Alapvetően balkezes vagyok, de sok mindenhez csak a jobb kezemet használom, pedig sosem voltam semelyikre szoktatva.
2008. okt. 8. 14:39
1 2
 11/13 anonim válasza:

Írás, evés, rajzolás, önkielégítés...stb bal kéz

az egér, dobás, ütés esetleg meg a többi jobb kéz :D:D

nem tudom mitől lett ilyen, de akkor most kétkezes vagyok ?

2013. máj. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

9-es: hasonló a helyzet nálunk is. Sok tanárom csak érkezett után jött rá, hogy mindkét kézzel tudok és szoktam is írni, sokan mondják is, én vagyok az első és eddigi egyetlen ambidexter ismerősük :)


En alapjáraton a bal kézzel kezdek el írni, ha elfáradt, jön a jobb. Néha van, hogy jobb az első, de általában ha fáj valamiért a bal kezem (ez akkor is igaz, ha nem konkrétan fáj, hanem később, de valamiért olyankor sem szokott kényelmes lenni)

Nálam elméletileg óvodában szóltak anyaeknak, hogy baj lesz, mert nem alakult ki a teljes jobbkezesség. Ennek ellenére jobbkezesnek tanítottak irni, rajzolni. Harmadikos lehettem, amikor ,,buliból" (akkor még annak tűnt, mostmár úgy gondolom valami belső késztetés volt inkább), elkezdtem és megtanultam bal kézzel írni és rajzolni. Amikor a szüleim rájöttek, ráerőltettek megint a jobb kézre. Viszont mivel a bal kényelmesebb volt, meghagytam. Ma már megszokták, ha elfaradok, kezét cserélek. Az egyetlen, ami megmaradt, hogy jobb kézzel nem tudok mar rajzolni.

Nekem semmilyen problémám nem volt ebből, talán annyi, hogy nyelveket nehezebben tanulok egy kicsit. Viszont bár egyre inkább azt mondják a kétkezes AEG inkább hátrány, szoktam fejleszteni magam. A kezdetektől kezdve tökéletesen tudok egyszerre 2-3 dologra figyelni, ezt továbbfejlesztettem és ma már 5-6 helyre figyelni sem jelent gondot. Most például próbálgatom, hogy tudjak mást írni egyszerre a két kezemmel.

Ezeken kívül mindent vegyesen csinálok. Enni mindkét kézzel (de leginkább a jobb), sportokban is mindkét kéz es lab megy (kivéve az olyanok, mint a tenisz), és a zenénél sem hátrány.

Viszont mivel mindkét kezemet használom, mindkettő azonosan erős lett (ugye a jobbkezeseknek a rendszeres jobbkez használat miatt a jobb, balosoknak a bal kezük erősebb).

Sokáig gondolkodtam kicsiként, hogy valami idegen lehetek, és csak én vagyok ilyen helyzetben, de örülök neki hogy nem :)

2017. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Vikrics válasza:
Szia én is kétkezes vagyok. Engem nem neveltek egyikre sem. Emlékszem mikor nagycsoportos voltam az oviban azt figyeltem sokszor hogy mindenki milyen könnyen fog ceruzát és rajzol. Én meg gyszeruen nem tudtam dönteni fogtam a jobb kezemben az is jó volt majd a balban és az is jó volt ezért úgy döntöttem hogy biztosan ok is csak kivalszatjak mert mindenkinél így van hát még kicsi 5 éves voltam fogalmam sem volt hogy ez nem így müködik aztán később az iskolában már tudtam hogy ez nem így van. De azóta is azt a kezem használom ami akkor jobban esik ilettve ha az egyik elfáradt ott a másik😁
2019. nov. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!