Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy van németül? Meg kellett...

Hogy van németül? Meg kellett volna tenni.

Figyelt kérdés
Konkrétan azért kérdezem, mert ha jól tudom, a müssen múlt idejű alkalmazása helytelen. Ebben az esetben nem is tudom, akkor hogyan is tudnám fordítani.
2017. jan. 16. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Kényszerből?

Vagy miért kellett volna megtenni?

2017. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kinek kellett volna megtennie?
2017. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Man hätte es machen sollen
2017. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha neked kellett volna megtenni, akkor

"Ich hätte es machen sollen"

2017. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hirtelen ezt hoztam fel példának kedves első két válaszoló..Igazából arra voltam kíváncsi, mivel lehet a müssent kiváltani.
2017. jan. 16. 18:49
 6/10 A kérdező kommentje:
Akik fordítottak, azoktól kérdem: ha azt mondom: meg kellett tenni (vagyis kijelentő módban, nem Konjunktiv alakban)?
2017. jan. 16. 18:52
 7/10 A kérdező kommentje:
A müssen múlt ideje használatos a németben? pl: "Man hat es gemusst." Ez értelmes?
2017. jan. 16. 18:56
 8/10 A kérdező kommentje:
ajj de jó lenne vki válaszolna...
2017. jan. 16. 19:27
 9/10 anonim ***** válasza:

"Man hat es gemusst."- Ez helytelen.


A müssen szo melle MINDIG kell egy ige. Pl. Ich hätte diesen Film SEHEN müssen. Ich hätte meinen Wagen WASCHEN LASSEN müssen. (Ez utobbi kicsit mar komplikaltabb a lassen miatt.) Jelentese: Meg kellett volna az automat mosatni.

2017. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Erre a kerdesedre: "meg kellett tenni (vagyis kijelentő módban)"- A kerdesed nem egyertelmü.


A "meg kellett tenni", az mult idö, es nemetül igy hangzik: Es musste gemacht werden.(Meg kellett csinalni). Vagy: Es musste getan werden (Meg kellett volna tenni.)


Jelen idöben igy hangzik: Es muss gemacht werden. Vagy: Es muss getan werden.

2017. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!