Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Csernobili...

Mi a véleményetek a Csernobili atomkatasztrófáról?

Figyelt kérdés
Még ma is terjed a radioaktív?
2010. máj. 6. 16:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Hogy atomeromuben ne kísérletezgessunk... a radioaktív meg nem terjed, max. a radioaktivitás.
2010. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy újabb tipikus esete annak, hogy nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal.


Legjobb tudomásom szerint nem terjed.

2010. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy állítólag még azért veszélyes a közelébe tartózkodni! De hát 24 év eltelt és még azóta is!Mikor olvastam hát kirázott a hideg!Már nem nagyon merek kimenni az utcára sem!:S /Bár elég hülyén fogom fel hisz eddig is kint ugráltam.../
2010. máj. 6. 19:37
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy óriási betonbunkert húztak a sérült blokkra így már nincs közvetlen radioaktív szivárgás magából az erőműből.

A környezete(kb.30km) az még mindig veszélyesen sugárszennyezett terület,de az már Magyarországra nézve teljesen elhanyagolható mennyiségű radioaktivitás,így ettől nem kell tartani. Egy kis érdekesség:

[link]

2010. máj. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Terjed a radioaktív :)


Manapság átutazni a zónán kisebb sugárdózist jelent, mint egy interkontinentális repülöúton résztvenni. Uh inkább az Amerikába repüléstöl félj ha félsz a sugárzástól, ne Csernobiltól.

2010. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Miért mi van Amerikában?:O
2010. máj. 19. 07:49
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Ne attól félj. Volt annál sokkal durvább nukleáris katasztrófa is. Ajánlom figyelmedbe a lenti linket.


[link]

(2. Voltam)

2010. máj. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Gyönyörü..750 Gigabequerellel több sugárzás szabadult ki, mint a közismert csernobili katasztrófában. Szééép! Van még ilyen hasonló eset?
2010. máj. 19. 14:35
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

jelenlegi tudás szerint (vagyis az alapján amit tudni lehet) a Majaki a legsúlyosabb katasztrófa. Persze sokmindent titkolnak még az ügy kapcsán, úgyhogy valószínüleg a valóság rosszabb.


"Egészen az utóbbi évekig a Majakban történt balesetekről nem értesülhetett a világ. Több információ csak Gorbacsov 1980-as évekbeli nyugat felé irányuló nyitása után vált elérhetővé."---a z esemény 1957-ben történt...


Egyébként több baleset is történt/ttörténik, de azok sokkal kevésbé súlyosak.

2010. máj. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg a megtörtént esetek tizedéről sem tudunk.
2010. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!