Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Csernobili...

Mi a véleményetek a Csernobili atomkatasztrófáról?

Figyelt kérdés
Még ma is terjed a radioaktív?
2010. máj. 6. 16:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Az meg lehet! kitudja miket titkolnak most is!
2010. máj. 19. 20:20
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

Csernobil bizonyos részein még most is a halálosnak sokszorosa a sugárzás. Elvileg az urán felezési ideje nagyon sok év. Normál esetben már soha nem lesz lakható a környék (vagyis talán 10.000 év múlva). Most is volt ott egy magyar csoport, valahol a neten futottam bele a videoba. Katasztrófaturizmus, "ellenőrzött" keretek között.


Mellesleg középiskolás voltam, amikor az eset történt. Nálunk Baranyába nagyon nagy dózisú sugárzás érkezett. Éveken keresztül mutáns növények nőttek a kertünkben, az apám minden terményt elégetett. Egyébként nagyon megnőtt zóta ott a rákos megbetegedések száma, csak a családomban volt 3 :-(

2010. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

én Salgótarjánban nőttem fel, ott is erősen lecsapódott. 11 éves voltam akkor, a haveromnak napokig tincsenként hullott a haja, volt, aki 1 hónap alatt megőszült, nem beszélve a sok rákos megbetegedésről.

Ködösítettek orrba - szájba, hogy nem volt itt semmi, meg hogy nincs baj, de pl. diólevelet (gyógyteát) még 10 évig nem lehetett kapni, mert betiltották. azóta tudom, hogy az összes közül a diólevél köti meg a legjobban a sugárzást.

2010. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%

ma 22:30


Ez nem 1962-ben történt?

2010. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nem, '86 - ban volt.
2010. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a véleményetek a Csernobili atomkatasztrófáról?"


Nagyon rossz konstrukciójú erőmű, hozzánemértő legénység és hülye parancsnok kellett hozzá, meg egy hülye alapötletű, hülyén végrehajtott kísérlet. Ez mind együtt volt, így tudott bekövetkezni.


"Még ma is terjed a radioaktív?"


Nem terjed, van egy 30 km átmérőjű tiltott zóna, de azon belül sincs életveszély, inkább arról van szó, hogy néhány kisebb területfolton erős a radioaktivitás, de mivel nem mindig lehet tudni, pontosan hol, ezért az egész zónát lezárták. Mivel 24 éve nem léphet be oda ember (kivéve egy keveset), a növényzet vadul burjánzik, a vadállatok is elszaporodtak, sok orvvadász tevékenykedik arrafelé.

2010. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
79%
te ennél abból a vadból, amit ott lőnek?
2010. máj. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a húsért vadásznak, hanem a trófeáért is.
2010. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Hát szegény állatokat is sajnáltam mikor szegények nem tudták, hogy mi van miért ölik meg őket!Még most is ugyan úgy lehet a bundájukon radioaktiv sugárzás! Vagy tévednék?

Én még akkor nem éltem de nem is kívánok ilyen világban élni! Ki tudja amikor kicsi voltam nem-e volt akkor is a levegőbe az a sugárzás!Félelmetes, kiráz a hideg mikor néztem a videókat!Nem bírom az ilyet, de végig néztem mert érdekelt!

2010. máj. 20. 06:21
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:37


Egy gyors teszttel meg lehet állapítani, hogy "forró"-e a vad :)


Nem kell túlmisztifikálni ezeket a dolgokat.

2010. máj. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!