Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb, fájdalmasab...

Melyik a rosszabb, fájdalmasabb? Élve elégni vagy vízbe fulladni?

Figyelt kérdés
A Freddy vs Jason című film láttán fogalmazódott meg bennem a kérdés.Ott mondták is,hogy Freddy halálát tűz okozta,Jasonét pedig víz.

2017. febr. 12. 02:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Még egyiket sem próbáltam, de szerintem elégni.
2017. febr. 12. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelmű, hogy az elégés. Megfulladni még nem fulladtam meg, de nyomott már le hullám, meg hasonlók.

A fulladás során elájulsz, mire meghalsz, a pánikon és a szúró oxigénhiányon kívül nem érzel nagy fájdalmat.

Ezzel ellentétben az élve elégetés minden egyes receptorodat megkínozza, amíg tudatodnál vagy. Ezen még az adrenalin löket sem segít.

2017. febr. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a fulladás a jobb, mert egy idő után elájulsz és utána már nem érzed a fájdalmat. Az égésnél az egész tested fáj és éget, ami borzasztó lehet. Bár a középkorban amikor máglyán égettek calamit akkoris elvileg elájult a füsttől és a többit már nem érezte. Szoval égésnél ha szerencséd van akkor a füsttől elájulsz
2017. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az irodalomtanárom szerint az egyik legrosszabb halál a fulladás,mert az nagyon fájdalmas,ahogy a tüdő megtelik vízzel
2017. febr. 12. 16:12
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

Nem, a víz a tüdőben nem fáj. Csak q kellemetlen érzés.


Esetleg, ha nagyon hideg.

2017. febr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is inkább megfulladnék.
2017. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

a tűznél nem a láng és a láng okozta roncsolódás öl, hanem a fulladás. a tűz fájdalommal is jár egyúttal, szövet károsodással, valószínű a fájdalomtól elájul az áldozat, és a füstmérgezés végez vele.

a víz alá merülés esetén megtelik a tüdő vízzel, és nincs oxigén, ott is a fulladás végez az emberrel... talán ott egyértelműbb a pánik és a tudat, hogy most vége mindennek....

ha hideg a víz, akkor előfordulhat, hogy előbb kapcsol ki a tudat.

kva szr lehet mindkettő, mert tudhatja az ember, hogy jön a kín és aztán a filmszakadás, és utána a nagy büdös semmi.

dejó is ezen elmélkedni.... :) nincs is jobb mint arra gondolni, hogy lehet jó nagy fájdalom, mielőtt még valaki örökre elfelejtheti, hogy valaha élhetett :) :)

2017. febr. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a füstmérgezés öl meg, akiket sok %-os égési sérüléssel mentenek, azok általában pusztán az égési sérülésekbe is belehalnak (vagy egy fertőzésbe, de ez már más lap).

Való élethelyzetben (lakástűz) rengeteget számítanak a 'gázok', de az élve elégetés lehet az is, hogy rád locsolnak egy kanna benzint, vagy hasonló. És ott nem biztos, hogy csak alevegőhiány dönt.

2017. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!