Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Meg tudjatok oldani ezt a...

Meg tudjatok oldani ezt a logikai feladatot?

Figyelt kérdés
Egy csaszarnak 10 orszaga van. Minden orszagnak van egy pasaja. Minden pasa kell adjon a szulatnnak 100-100 aranyat zsakokban. Minden zsakot sorba teszik le. Minden arany 10 grammot nyom. Egyik pasa ki akar tolni a szultannal, ezert mindegyik aranybol lereszel 1-1 grammot. A szultan egy meressel rajon ki csalt. Hogy jott ra? Elore szolok, hogy csak egyszer alkalmazhat egy muveletet. Pld: ha megmer egy zsakot, akkor nem merhet meg tobbet, mert csak egy muvelet van, es csak egyszer lehet hasznalni. Elore is koszonom a valaszotokat.

2017. febr. 28. 18:46
1 2
 1/13 Hardy Weinberg ***** válasza:
89%
Igen.
2017. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudod, hogy jott ra?
2017. febr. 28. 18:52
 3/13 Hardy Weinberg ***** válasza:
89%
Mint ahogy már az előző kérdésedre is válaszoltam, igen, tudom.
2017. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Hardy Weinberg ***** válasza:
94%
Viszont nem fogom megoldani a házi feladatod. Neked legalább itt az internet, hogy a hamis érme, mérés, logikai feladat kifejezésekkel rengeteg verzióját megtaláld ennek a feladatnak (megoldással együtt).
2017. febr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem hazi feladat, csak valamikor regen olvastam, es nem tudom, hogy kell megoldani. Es mashol nem talaltam.
2017. febr. 28. 19:05
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is meg tudom oldani.

Egyébként a császár és a szultán egy személy?

2017. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 dq ***** válasza:

Világos* hogy a mérésnek különböző csaló pasák esetén különböző eredményt kell adnia.


Tehát úgy kell mérni, hogy legalább 100 különböző eredmény szülessen, attól függően, hogy ki csalt...


.. ..


A legegyszerűbb megoldás a vektor-mérés, azaz 100 darab mérlegre ráfogja hogy az egy vektor, mér egyet, és kap egy olyan eredményt, ami egy 100 hosszú számsor, és (1, 1, ... 0,9 .. 1, 1, 1) alakú. Megnézi hogy hányadik helyen áll a 0,9 kg, majd azt a pasáját kivégezteti.


.. ..


*: valójában egyáltalán nem világos, de a megoldás ismeretében mondhatjuk azt, hogy van olyan megoldás, amelyre teljesül...

2017. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 dq ***** válasza:

Hirtelen 100 országra gondoltam, 10 helyett. (Vajon miért?)

Természetesen 10 országgal is működik a vektor-méréses trükk.

2017. febr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Csak ugy mellekesen elmondom, hogy az egyik baratom azt mondta, hogy van egy merleg, s amikor a pasak sorban hozzak a zsakokat, akkor egy merlegre teszik, igy amikor a csalo hozza a zsabot, az nem mutat teljes osszeget, es akkor a csaszas latja. De persze tobb megoldasa van.
2017. febr. 28. 20:03
 10/13 anonim ***** válasza:

A feladat az, hogy EGYETLEN mérés van!

Amúgy néhány héten belül volt itt ez a feladat (persze más szöveggel, hogy aki még 1 percet se hajlandó gondolkodni rajta, az ne jöjjön rá).

Léleknyugalommal tedd legközelebb a házi feladatok közé.

2017. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!