Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 1. Hogyan tudnak kommunikálni...

1. Hogyan tudnak kommunikálni a sejtjeink? 2. Milyen lépések során jut el az információ (inger) a központba? 3. Milyen feladatok szabályozásáért felelősek a bizonyos agyrészeink?

Figyelt kérdés

1.Hogyan tudnak kommunikálni a sejtjeink?

2.Milyen lépések során jut el az információ (inger) a központba?

3.Milyen feladatok szabályozásáért felelősek a bizonyos agyrészeink?

4.Mi történik ha,fényinger a vakfoltra jut?

5.Mi a látóközpont feladata?

6.Hogyan tudnál segíteni a rosszul látó osztálytársadnak?

7.Mitől véd a fülkürt?

8.Hogyan érzékeled ,ha megváltoztatod a testtartásodat?

9.Mit gondolsz ,mi köze lehet a szaglásnak a párválasztáshoz?

10.Miért főleg a lenyelés után érezzük a gyógyszert keserűnek?



#Biológia 8 #Nagyné Horváth Emília
2017. márc. 23. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha valamit nem értesz, szívesen segítek, és megpróbálom elmagyarázni, de a házidat nem fogom megírni helyetted!
2017. márc. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Épp ez az nem értem ,ill. nem házi feladat ,hanem összefoglaló kérdések,és számomra annyira egyértelműtlenek ezek a dologok
2017. márc. 23. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne mondd hogy pl a 3-as kérdésre nincs benne szó szerint a tankönyvben a válasz! Csak át kéne olvasni!

Nem szivatni akarlak, de a 10-ből 2-3 kérdés van amin egy kicsit gondolkozni kell, a többihez csak ki kell másolni a választ a tananyagból.

2017. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben,de én azért tettem fel ezeket a kérdéseket mert,tudom kitudom másolni de én megszeretném érteni.
2017. márc. 23. 17:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Na és ha valaki más válaszolgatja meg neked ahelyett hogy te keresnéd ki ugyanazt a választ, abból miért értenéd meg jobban? :P
2017. márc. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Talán a válaszoló írna ,hogy miért ez!:)
2017. márc. 23. 17:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Lényeges probléma hogy a kulcsszavaid alapján 8. osztályos vagy, és nem emlékszem már mennyire is vettük anno részletesen az anyagot, de megpróbálom egyszerűen megfogalmazni. Legalábbis az 1-est, mert genya vagyok, a többit tényleg próbáld kikeresni, aztán csak abban kérj segítséget ami tényleg sehogy se megy. Úgy érted meg a legkönnyebben ha gondolkozol rajta, és megpróbálod megkeresni a választ :D


Szóval hogyan kommunikálnak a sejtjeink?

Alapvetően jelmolekulák útján. Még az is lehet hogy ennyi is elég tankönyvi válasznak, de most kicsit részletezzük tovább :D

Jelmolekula valami olyan fehérje, szteroid, aminosavszármazék, oldható gázmolekula, stb, ami egyik sejtből felszabadulva és egy másik sejt receptorához kötődve ez utóbbinak valamilyen információt jelent.

Ez annyit tesz, hogy a jelmolekula a receptorhoz kötődik a célzott sejt felszínén, emiatt a receptor konformációja megváltozik, és ennek sokféle hatása lehet a célsejtre nézve. Megnyithat bizonyos ioncsatornákat a membránban, aktiválhat enzimeket, másodlagos hírvivőkön keresztül génexpressziót szabályozhat, stb.

2017. márc. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tökéletés ,így már tuti mindent értek,köszönöm!:'D
2017. márc. 23. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!